19. září 2012 14:16, aktualizováno  15:28 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Becherovka pozastavuje výrobu. Zatím na dva dny

Becherovka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Becherovka | foto: www.atbars.com

PRAHA Becherovka pozastavuje kvůli prohibici na dva dny výrobu ve svém karlovarském závodě. Všech patnáct výrobních zaměstnanců zůstane doma na placené dovolené.

„Vzhledem k zákazu dovozu českého alkoholu do Polska a na Slovensko, musí dojít k částečnému útlumu výroby, momentálně na 2 dny. Situaci vyhodnocujeme a zvažujeme úpravu výrobního programu. Jednou z možností, jak situaci řešit, by mohla být výroba produktů s nižším obsahem alkoholu, ovšem s tím, že receptura Becherovky Original je nedotknutelná“ řekl Vladimír Darebník, výrobní ředitel společnosti.

ČTĚTE TAKÉ:

Snahou společnosti bylo zachovat výrobu v maximálním možném rozsahu. Proto se od minulého týdne, kdy byl zákaz prodeje alkoholu v ČR vyhlášen, výrobní kapacity soustředily na výrobu pro exportní trhy, podotkl Darebník. Jednou z možností, jak situaci řešit, by mohla být výroba produktů s nižším obsahem alkoholu. Ovšem s tím, že receptura Becherovky Original je nedotknutelná," dodal Darebník.

Likérka už se obrátila na Evropskou komisi

Karlovarská likérka se už obrátila prostřednictvím Evropské konfederace výrobců lihovin (CEPS) na zástupce Evropské komise se žádostí o posouzení prohibice a opatřeních vedoucích ke zmírnění celoplošného zákazu prodeje lihovin, uvedl generální ředitel likérky Anthony Schofield. Současná situace podle Schofielda nejen vážně ohrožuje export, ale také poškozuje pověst Česka v zahraničí.

Becherovka už navrhla rovněž opatření, která by měla předcházet obdobným případům. A to například snížení maximálního objemu spotřebitelského balení lihovin na tři litry, zavedení povinných registračních pokladen v gastronomii nebo trvalý celní dohled u všech výrobců lihu a lihovin.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?