27. července 2010 11:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Beckham řekl: Mám rád Lego. A zvýšil tak sedmkrát jeho prodej

David Beckham | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Beckham | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Britský fotbalista už dávno nevydělává peníze jen kopáním do balónu. Už před lety se stal jednou u nejvyhledávanějších reklamních tváří. Tentokrát ovšem pomohl výrobci dětské skládačky Lego prý zcela bezděky a zdarma.

David Beckham se mimochodem zmínil, že dovolenou v Itálii trávil skládáním kostiček Lega do podoby indického Taj Mahalu, a že ho to velice bavilo. Pokud by se prý nestal fotbalistou, byl by naprosto stejně spokojený, kdyby se mohl živit spojováním plastových kostiček.

V reakci na toto prohlášení se prodej zmíněné sady Lega vyšvihl o 663 procent. Podle deníku Sun proto dánský výrobce hraček pozval fotbalistu přímo do továrny, aby se mohl podívat jak se kostičky na stavbu Taj Mahalu vyrábějí.

Sada stavebnice Taj Mahal má 5922 kousků a je považována za jednu z nejsložitějších skládaček od Lega

"Byli bychom nesmírně rádi, kdybychom mohli vyslyšet návrhy Davida Beckhama, jak naše sady vylepšit," řekl mluvčí společnosti. "Pro Lego je naprosto přirozené, že podporuje všechny své zákazníky, aby pomohli hračku vylepšit svými nápady a návrhy," dodal.

Sada stavebnice Taj Mahal má 5922 kousků a je považována za jednu z nejsložitějších skládaček od Lega, kterou lze v současnosti koupit. Přestože byla populární i před prohlášením fotbalové hvězdy, díky Beckhamovi předstihla i dosud nejprodávanější sadu Lega - vozítko Luka Skywalkera z Hvězdných válek.

abcPetra Kyjonková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!