15. prosince 2014 16:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Běsnící šéfka Korean Air nechtěně proslavila makadamové oříšky

Makadamové oříšky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Makadamové oříšky. | foto: Shutterstock

SOUL Bývalá viceprezidentka letecké společnosti Korean Air Heather Čoová 5. prosince zdržela start letadla kvůli letušce, která jí nenabídla makadamové oříšky, jak ukládají předpisy. Skandál výrazně zvýšil poptávku po této pochutině.

Místní internetoví prodejci hlásí prudký nárůst poptávky po makadamových oříšcích. Až do skandálu přitom byly pro většinu místních neznámé.

Společnost Auction v pondělí uvedla, že prodej těchto oříšků na jejích stránkách za posledních pět dní vzrostl téměř dvanáctinásobně, a to bez jakékoliv reklamy. Auction je jihokorejskou divizí společnosti eBay a druhým největším internetovým prodejcem v zemi.

ČTĚTE TAKÉ:

Makadamové oříšky měly doposud u společnosti Auction na celkovém prodeji ořechů podíl pět procent, nyní je to téměř polovina.

Další internetový obchod Gmarket informoval, že jeho prodej za šest dnů vzrostl o pětinu a obchod Coupang hlásí, že mu zásoby těchto oříšků již došly.

Dcera šéfa letecké společnosti Korean Air Heather Čoová na začátku prosince zpozdila odlet kvůli letušce, která jí nenabídla makadamové oříšky. Když je po upozornění přinesla, byly jen v sáčku, místo aby je letuška servírovala na talířku.

Čoová si přála výměnu vedoucího palubní posádky, takže se letadlo muselo vrátit ze startovací dráhy k nástupní bráně. Incident se stal před týdnem a v úterý pak Čoová rezignovala.

Chování Čoové vyvolalo u veřejnosti vlnu kritiky a přimělo úřady, aby vyšetřily, zda svým jednáním neohrozila bezpečnost letecké dopravy.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz