Diskuse k článku: Bez mladých Rakušanů lyžování zanikne. Úřady dotují sjezdovky

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 9.12.2014 17:24
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
L. Papazian, Ing. 9.12.2014 17:24

Nesmyslné plýtvání!

Sjezdovek je zbytečně moc a raději než do sjezdovek by se měly dotovat venkovské školy, zvýšit přídavky pro rodiny s dětmi. Lyžování jako fetiš ničící přírodu je zhoubný jako golf, kde nesmí běhat ani zajíček či bažant, aby se trávniček neponičil. V zájmu přírody je takový sport, který zapadne do krajiny a neobtěžuje ji, třeba běhání či chůze, plavání v řece či rybníce. Zvláště sjezdovky v nížinách jsou hloupostí, kdy ještě mají nataženou dlaňovku a my máme platit tento nesmysl? Ne, říkám ne a věřím, že i v Rakousku to takto ve střednědobém horizontu bude. Co nám asi článek chce sdělit kromě jiného? Abychom také dotovali sjezdovkové areály v naší republice? Říkám ne! Raději opět les.

J. Novák 9.12.2014 6:49

Takže už nejen u nás,

ale už i v Rakousku mají podnikatelé natažené pazoury a přisávají se ke státnímu rozpočtu? No, ať mi pak tedy nějací Komárkové a další pravicoví natvrdlíci tvrdili, že nejhorším hospodářem je stát! Soukromí podnikatelé se bez dotací od státu neobejdou, ale neustále na stát nadávají.

Jinak mi není naprosto jasné, co tak ty Rakušany irituje na tom, že v budoucnu nebudou možná umět rakouští mlaďoši lyžovat. Tak holt nebudou umět! Co má být? To si skutečně někdo myslí, že se bez lyžování nedá žít? Vždyť většina lyžujících tupounů se nechá tupě vytáhnout vlekem či lanovkou někam na kopeček a pak stejně tupě sjedou dolů. Co je, do Peruna, na tom?