6. června 2019 11:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bez obalu a vstříc ekologii. Rohlik.cz spustil prodej potravin ve vratných obalech

Online supermarket Rohlik.cz spustil nakupování v ekologických vratných obalech... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Online supermarket Rohlik.cz spustil nakupování v ekologických vratných obalech... | foto: Rohlik.cz

PRAHA Online supermarket Rohlik.cz ve středu spustil nakupování ve skleněných vratných nádobách. Reaguje tím na rostoucí spotřebu jednorázových plastových obalů, které nejsou šetrné k životnímu prostředí. Momentálně firma zákazníkům umožňuje takový prodej u přibližně 30 produktů.

Mléko, tvaroh, jogurt, rýže nebo čočka, to vše v bio kvalitě. Výběr z výrobků, které kurýři Rohlik.cz zákazníkům nově přivezou až domů v ekologické zálohované nádobě. Supermarket službu spustil symbolicky ve středu 5. června, tedy v Mezinárodní den životního prostředí.

„Tohle je budoucnost ekologického nakupování, které nám dává smysl. Zákazníci nás dlouhodobě žádali o bezobalové řešení, zvolili jsme způsob, který je opravdu bez odpadu a zároveň nejvíce hygienický,“ komentoval krok zakladatel firmy Tomáš Čupr. Podle něj se jedná o důrazný čin v rámci šetrného přístupu k životnímu prostředí.

„Dodavatelé nám skleněné nádoby naplněné potravinami přivezou, použité pak z našeho skladu odvezou, důkladně vymyjí, znovu naplní a přivezou,“ přiblížil Čupr projekt.

Rohlik.cz bude na nakupování do vratných obalů spolupracovat se dvěma společnostmi.  Trvanlivé zboží ze sortimentu PROBIO bude připravovat a balit firma Vratné lahve, mléčné produkty obstará Farma Bemagro.

Online supermarket Rohlik.cz spustil nakupování v ekologických vratných obalech...

Online supermarket Rohlik.cz spustil nakupování v ekologických vratných obalech a lahvích.

Nasypání potravin do skleněných dóz probíhá přímo u dodavatelů za přísných hygienických předpisů. Připravené sklenice s obsahem se pak přesunou do skladů e-shopu Rohlik.cz, odkud ho kurýři zákazníkům rozvezou až domů. Za uzavřené sklenice či lahve opatřené etiketou, se bude platit záloha.

„Použité vratné lahve se pak předají našemu kurýrovi a záloha se připíše na zákaznický účet. Kurýr pak sklenice odveze zpět na sklad, odkud putují k dodavateli na důkladné vymytí. Právě na tento proces jsme kladli velký důraz. Pokud by nebyla garantována maximální hygieničnost, do toho projektu bychom nešli,“ přiblížil Olin Novák, komerční ředitel Rohlik.cz.

V průběhu června přibude v nabídce největšího tuzemského online supermarketu, který se již koncem loňského roku zbavil všech jednorázových plastových výrobků, také ekodrogerie.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!