15. ledna 2012 13:50 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bez práce nejsem, jen odpočívám, tvrdí hoteliér Hušák

Šéf Sazky Aleš Hušák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Sazky Aleš Hušák. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Cestuje, čte knihy, ve Španělsku otevřel hotel. Tak dnes žije Aleš Hušák, bývalý vládce hazardu v České republice. Oslněn vlastními úspěchy v počátcích svého šéfování Sazky si vytvořil tak silný nimbus neomylnosti, že se jeho rozhodnutím akcionáři Sazky neodvážili postavit.

To přivedlo největší loterijní společnost ke krachu a nakonec do rukou miliardářů Petra Kellnera a Karla Komárka. Hazard přestal být zdrojem příjmů nejen pro Hušáka, ale i pro sportovní svazy. Celý příběh chce ze svého pohledu vylíčit v knize, kterou píše.

LN Před dvanácti měsíci jste byl šéfem největší loterijní společnosti v Česku. Tušil jste před rokem, že dnes budete bez práce?
To se fakt směju. Já už v té době věděl, že moje působení je na konci.

LN Kdo vám řekl nebo naznačil, že se s vámi už nepočítá?
To bude vysvětleno v knize, kterou píšu. Všechny scénáře, které jsem mohl předpokládat, a bylo jich několik, tak všechny neodvratně končily mým koncem. Bylo to jen o tom, jak se ta hra zahraje, aby konec nebyl příliš tragický. Ale musím se ohradit proti tvrzení, že jsem bez práce.

ČTĚTE TAKÉ:

LN Co tedy nyní děláte?
Bez práce nejsem. Vzal jsem si dovolenou a odpočívám. Ale jakoby napůl. Mám své vlastní podnikání, které jsem vždycky důsledně držel mimo podnikání Sazky. Nyní to podnikání jede, tomu se musím věnovat.

LN Jde o firmu Alex Trade?
Je to firma Alex Trade a další věci, které jsou navázané z minulosti. To není žádné tajemství. Ví se, že mám podíl v nějakém hotelu.

Mocný šéf ve výslužbě

Aleš Hušák (55) Je majitelem investiční společnosti Alex Trade. Loni v srpnu byl odvolán z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele loterijní společnosti Sazka, kterou zastával od roku 1995.

Předtím pracoval v podniku Restaurace a jídelny v Praze 4, ve Výzkumném ústavu místního hospodářství a také na ústředí Státní banky československé. V roce 1990 odjel na studia do Kanady a po návratu zastával místo obchodního ředitele Výstaviště Praha. Do představenstva Sazky byl zvolen v roce 1994.

LN Ve kterém?
Jde o hotel v Praze, který nebudu jmenovat. A začátkem roku jsme s přáteli ve Španělsku otevřeli hotel a restauraci.

LN Co dělá firma Alex Trade?
Hotely jsou první věc, tomu se musím nějak věnovat. Pomaličku, odpočinkovým tempem, si dávám do pořádku věci kolem firmy Alex Trade, protože jsem se tomu poslední tři, čtyři roky nevěnoval. Firma se zabývá investicemi.

LN Jakými investicemi?
Hm, to je různé.

LN Loterijní byznys vás už vůbec nezajímá?
Myslím, že hazardní byznys přijetím těch posledních legislativních podmínek ztratil svůj ekonomický smysl.

Kam se dívá Aleš Hušák, co říká o svém působení v Sazce, proč o firmě už nechce hovořit a proč si rád zahraje na hracím automatu si můžete dočíst ve svém iPadu či iPhonu nebo ve víkendovém vydání Lidových novin.

Celý rozhovor s Alešem Hušákem si můžete přečíst ve svém iPadu či iPhonu

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.