30. srpna 2010 13:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bezděk se stane generálním ředitelem Generali Slovensko

Vladimír Bezděk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Bezděk | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Expert na pojišťovnictví a penzijní systém Vladimír Bezděk (36) nastupuje v září do skupiny Generali PPF Holding. Po získání nezbytných souhlasů se stane generálním ředitelem a předsedou představenstva Generali Slovensko. Ve funkci nahradí Antonína Nekvindu, který působil na Slovensku od roku 1998.

Holding to dnes oznámil v tiskové zprávě "Vladimír Bezděk bude pro naši skupinu významnou posilou. Jeho znalosti pojišťovnictví a penzijního systému napomohou dalšímu rozvoji nejen naší dceřiné firmy na Slovensku, ale i aktivit Generali PPF Holdingu v celém regionu střední a východní Evropy," uvedl generální ředitel Generali PPF Holdingu Ladislav Bartoníček.

Bezděk pracoval v letech 1997 až 2006 v České národní bance. Od roku 2007 do letošního května působil jako generální ředitel a předseda představenstva Aegon Pojišťovny a Aegon Penzijního fondu v ČR.

ČTĚTE TAKÉ:

"Cenou zaplacenou za tuto jedinečnou zkušenost byl mizící čas pro můj osobní život. V posledním období jsem se v tomto směru dostal do situace, která již nebyla dále udržitelná," komentoval v květnu Bezděk důvody, které ho vedly k odstoupení z funkce ve vedení Aegonu. V letech 2004 a 2005 a od ledna do června 2010 vedl expertní skupinu vlády ČR zaměřenou na přípravu důchodové reformy.

Nekvinda přispěl k vybudování České pojišťovny - Slovensko (ČPS), která se stala třetí největší na slovenském trhu. Po vytvoření Generali PPF Holdingu se pod jeho vedením v roce 2008 sloučila ČPS a slovenská pojišťovna Generali a vytvořila se Generali Slovensko.

Generali PPF Holding působí ve 14 zemích střední a východní Evropy. Holding spravuje prostřednictvím dceřiných společností aktiva přes 14 miliard eur (zhruba 347 miliard Kč) a poskytuje v regionu služby více než deseti milionům klientů. Generali PPF Holding je společný podnik Assicurazioni Generali (51 procent) a PPF Group (49 procent).

ČTK