17. října 2018 13:34 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bill Gates se v Bruselu sejde s Babišem, bavit by se měli o rozvojové pomoci v Africe i digitální ekonomice

Druhý nejbohatší člověk planety podle časopisu Forbes - Bill Gates | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Druhý nejbohatší člověk planety podle časopisu Forbes - Bill Gates | foto: Reuters

BRUSEL S americkým filantropem a zakladatelem softwarové společnosti Microsoft Billem Gatesem se ve čtvrtek ráno sejde v Bruselu premiér Andrej Babiš. Schůzku podle diplomatických informací inicioval Gates, který se při své nynější návštěvě Bruselu setkává i s dalšími vrcholnými představiteli členských zemí EU i zástupci unijních institucí. Už ve středu odpoledne Gates jedná s předsedou Evropské komise (EK) Jeanem-Claudem Junckerem.

Gates se v posledních letech soustředí na charitativní činnost. Nadace, kterou založil s manželkou Melindou pomáhá například se zlepšováním zdravotní péče v Africe.

Ve čtvrtek má Gates jménem své nadace podepsat s komisařem pro mezinárodní spolupráci a rozvoj Nevenem Mimicou dohodu o „významném finančním příspěvku“ nadace do Evropského plánu vnějších investic. Peníze mají podle EK sloužit na rozvoj diagnostických zdravotnických služeb v subsaharské Africe. Právě Afrika je z pohledu EU v mnoha oblastech klíčovým kontinentem, podpora a rozvoj tamních států by například měla přispět ke snížení migračních tlaků směrem na sever do Evropy.

S Babišem by se podle dostupných informací mohl ve čtvrtek ráno Gates bavit nejen o rozvojové pomoci v Africe, ale třeba také o rozvoji digitální ekonomiky.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz