30. května 2012 10:02 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

BlackBerry má problémy, žádá banky o radu

Blackberry (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Blackberry (ilustrační foto). | foto: ČTK

TORONTO/NEW YORK Kanadská společnost Research in Motion, která vyrábí komunikátory BlackBerry, se potýká se stále většími problémy. Firma varovala, že hospodářský výsledek za první čtvrtletí bude na provozní úrovni šokující a zároveň požádala investiční banky, aby jí navrhly, co dál s podnikáním. Vedení firmy avizovalo, že se potíže neobejdou bez rozsáhlého propouštění.

Firma o prohlubujících se problémech informovala v úterý. Akciové trhy v New Yorku a Torontu na žádost firmy zastavily obchodování s jejími akciemi, což je obvyklý postup, když se firmy chystají zveřejnit zásadní informace s dopadem na kurz akcií. Jakmile bylo obchodování obnoveno, kurz propadl až o 15 procent.

ČTĚTE TAKÉ:

Firma strádá kvůli konkurenci

Research in Motion stála u zrodu bezdrátového internetu a vymyslela koncept, jak posílat e-maily prakticky odkudkoliv, kde má člověk signál k mobilnímu telefonu.

Navzdory této konkurenční výhodě ale firma strádá, protože se jí postavila do cesty silná konkurence v podobě chytrých telefonů jako je iPhone od společnosti Apple, a po něm řada dalších. Rivalové totiž dokázali koncept ještě značně rozvinout.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

BlackBerry bude propouštět

Firma uvedla, že propustí značný počet zaměstnanců, konkrétnější ale nebyla. Zdroje agentury Reuters tvrdí, že podnik do začátku příštího roku sníží počet zaměstnanců z nynějších 16 500 jen asi na 10 000.

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.