19. dubna 2011 10:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Boj o internet: O2 skupuje konkurenty

Superrychlý internet | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Superrychlý internet | foto: Shutterstock

PRAHA  Telefónica, největší poskytovatel internetového připojení v zemi, skupuje lokální firmy, které nabízejí lidem internet. Lídr trhu tím jednak získává nové klienty, ale také odstraňuje levnější konkurenci. Podle lidí z trhu také získává kvalitní připojení ke klientům pomocí optických kabelů, které sám na mnoha místech nemá.

Před nedávnem například Telefónica převzala 13 tisíc zákazníků s ADSL od společnosti Volný. Na začátku dubna pak koupila i jednoho z největších severočeských poskytovatelů připojení k internetu, Losan Internet. S nabídkou akvizice ale podle providerů oslovila už téměř všechny.

Int

"Je to běžná praxe Telefóniky. S jejich zájmem jsem se setkal už několikrát, a co vím, tak to zkouší takřka všude," říká Martin Šigut, ředitel společnosti Poda, která nabízí připojení k internetu v oblasti Moravskoslezského kraje, a jeho slova pak potvrzují i ostatní.

"Telefónica mě kvůli akvizici skutečně kontaktovala, byl mě navštívit i jejich vyjednavač," říká jednatel společnosti Náš-Net.org Viktor Novotný. O akvizici se pak O2 snažila třeba i v případě významného hráče v Ústeckém kraji, společnosti Grape SC, nebo společnosti Coma s téměř 30 tisíci zákazníky.

Advantage Consulting, s.r.o.
SW ANALYTIK

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 60 000 Kč