29. července 2009 10:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Boj o lesy pokračuje, soud zastavil insolvenční řízení s CE WOOD

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační snímek | foto: ČTK

Krajský soud v Brně zastavil insolvenční řízení se společností CE WOOD. ČTK to zjistila z dnes zveřejněných informací v insolvenčním rejstříku. Soud tak vyhověl návrhu státního podniku Lesy ČR, který návrh na insolvenční řízení stáhl a současně soudu navrhl, aby insolvenční řízení se CE WOOD zastavil.

Rozhodnutí krajského soudu zatím nemá právní platnost.

"Pravomocné bude až v okamžiku, kdy uplyne odvolací lhůta oběma účastníkům," řekl ČTK místopředseda soudu Jan Kozák. Pokud se Lesy ČR i společnost CE WOOD po doručení výroku soudu práva na odvolání okamžitě nevzdají, bude odvolací lhůta činit 15 dnů od okamžiku, kdy je převezmou.

Podle mluvčího Lesů ČR Michala Kačeny by se měl státní podnik vzdát práva na odvolání v krátké době. "Lesy ČR v tom vidí lepší cestu, jak se dostat k prostředkům, které jim CE WOOD dluží.

Lepší než čekat na výsledky insolvenčního řízení," vysvětlil současně mluvčí důvody, proč vzal státní podnik insolvenční návrh zpět. Jakým způsobem by měl CE WOOD Lesům ČR
peníze uhradit, komentovat nechtěl.

Mateřská společnost největšího tuzemského lesnického a dřevařského holdingu čelila insolvenčnímu návrhu od letošního ledna právě na návrh státního podniku. Lesy ČR své pohledávky vyčíslily na 156 milionů korun a označily i její další dlužníky.

Podle informací v insolvenčním rejstříku bylo do úterý do řízení se společností CE WOOD, kterou před vyhlášením úpadku do začátku
července chránilo moratorium, přihlášeno celkem 193 pohledávek.

CE WOOD naopak po státním podniku požaduje téměř pětimiliardovou kompenzaci za ztráty, které mu údajně vznikly při dřívějším zadávání jeho veřejných zakázek a arbitráže proti státu zahájili i jeho zahraniční vlastníci. Lesy ČR ale pohledávku CE WOOD neuznávají.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)