Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kouzelníci převezli důvěřivce. Co třeba vymáhat vstupné?

Kanceláře výzvy Poplatkyzpět.cz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kanceláře výzvy Poplatkyzpět.cz | foto: poplatkyzpet.cz

Slavný mág David Copperfield již dokázal ledacos. Dokonce na chvíli nechal „zmizet“ i newyorskou Sochu Svobody. My v Česku máme ještě větší kouzelníky, než je samotný velký mág. U nás se jim však říká bojovníci za vracení poplatků.

Ani Copperfield totiž zatím nedokázal udržet v iluzi tak početné publikum a tak dlouhou dobu, jako se podařilo aktivistům bojujícím proti bankovním poplatkům. Iluzi, že lidem od bank vybojují zpět peníze, které ti předtím dobrovolně zaplatili, živili více než rok.

Bezprecedentní show, během níž čeští iluzionisté protáhli důvěřivce hned několika soudy a dalšími instancemi (často i bez jejich vědomí), ukončil až úterní verdikt Ústavního soudu. Ten rozhodl, že soud nižší instance nepochybil, když nepřiznal klientce České spořitelny nároky na vrácení dříve zaplacených bankovních poplatků.

ČTĚTE TAKÉ:

Alespoň na českých soudních jevištích se tak představení chýlí ke konci. I samotní zdánlivě neúnavní protipoplatkoví mágové v úterý přiznali, že tak velké publikum již dále ve svých iluzích neudrží. Důvěřivce, které vtáhly do soudních pří, nyní vyzvou, aby své žaloby stáhli. Poté, co jim vytáhli z kapes stokorunové a tisícikorunové soudní poplatky.

Pozitivem je, že alespoň na chvíli teď konečně přestanou tahat z kapes nás všech peníze nezbytné pro financování vleklých soudních představení.

Domnívat se však, že úterní rozhodnutí Ústavního soudu navždy ukončilo počínání různých mágů v Česku, by bylo stejně naivní, jako věřit těmto iluzionistům. Tahat další králíky z klobouku se budou nepochybně pokoušet jak zkrachovalí kouzelníci, tak i jejich nástupci, kteří jistě přijdou. Žalovat se totiž dá téměř cokoliv a v sázce často bývá velký balík peněz.

ČTĚTE TAKÉ:

Proč to tedy nezkusit, když obchod s lidskou důvěřivostí se zdá být bezedný?

Mimochodem, nestálo by za to žalovat i zmíněného Davida Copperfielda? Vždyť vstupné na jeho show bylo nemalé, a Socha Svobody přece v New Yorku stojí dál. Aktivističtí advokáti by získali byznys navíc a i oni by se mohli zkusit obohatit na úkor důvěřivců.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?