12. ledna 2011 12:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Boj o Sazku se přesouvá i na české hory, nad areály krouží supi

Špindlerův Mlýn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Špindlerův Mlýn. | foto: Shutterstock

PRAHA Hlavní akcionář loterijní společnosti, Český svaz tělesné výchovy, je ve špatné finanční situaci. A toho chtějí využít i zájemci o nejlukrativnější lyžařské areály v zemi: Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Harrachov.

"Jedna konkrétní nabídka už mi přišla písemně. Navíc je mi vzkazováno po různých poslech, že jsou na cestě i další, " potvrdil LN Pavel Kořan, šéf ČSTV, který drží většinové podíly v areálech. "Chci ale všechny ujistit, že děláme všechno pro to, abychom potřeby sdružení kryli z jiných zdrojů," dodal k tomu funkcionář. 

Nabídek je mnoho, trumf drží miliardář Vítek
Funkcionáři mají na stole nabídky od Penty, Synotu a Martina Ulčáka. Nejvíce trumfů v ruce ale drží miliardář Radovan Vítek, který podle informací LN včera koupil půlmiliardovou pohledávku od J&T Banky a u Sazky si tak nárokuje již jeden a půl miliardy korun.

"O nabídkách budeme jednat, ale definitivní verdikt může stejně jako u areálů vynést až valná hromada," řekl šéf ČSTV Kořan, který si včera musel vyslechnout tvrdou kritiku od ministra školství Josefa Dobeše: "Ti staří pánové, co jsou tam už roky, nemohou přinést nová řešení. Český sport může definitivně spadnout do propasti," řekl ministr, do jehož gesce sport patří.

Reakce prvního muže ČSTV byla také ostrá. Dobeš by se prý neměl vměšovat do práv sportovních organizací.