24. srpna 2010 14:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bolta Puma baví. Prodloužil smlouvu a je nejvýdělečnějším atletem všech dob

Usain Bolt. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Usain Bolt. | foto: Reprofoto

LONDÝN Jamajský sprinter Usain Bolt prodloužil sponzorskou smlouvu s německou společností Puma až do roku 2013. Přestože finanční podmínky nebyly zveřejněny, má jít o jasně nejlukrativnější kontrakt atletické historie.

Trojnásobný olympijský vítěz, mistr světa a světový rekordman spolupracuje s Pumou již od roku 2002. Nyní je hlavní tváří kampaně Animagical a bude i ústřední postavou při olympijském marketingovém programu během her v Londýně 2012. "Nová smlouva z něj dělá nejlépe vydělávajícího atleta všech dob. Je to člověk, který daleko překročil hranice sportu a vstoupil do životního stylu. V tom vidíme příležitost (spolupráce)," uvedl dnes šéf Pumy Jochen Zeitz.

"Je škoda, že už ho letos neuvidíme závodit, ale všichni víme, že roky 2011 a 2012 budou velmi důležité," komentoval Zeitz Boltovo rozhodnutí předčasně ukončit letošní sezonu kvůli potížím se zády.

"Puma mě dostala, skvěle k sobě pasujeme. Berou celý byznys kolem běhání vážně, ale zároveň se umíme bavit a být spontánní," uvedl Bolt, jenž v sobotu oslaví 24. narozeniny.

Dosud nejvýnosnější kontrakt v atletice podepsala ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová, která vynechává letošní sezonu. Čínský výrobce oblečení Li Ning jí vyplácí po dobu pěti let 1,5 milionu dolarů ročně.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!