Úterý 13. dubna 2021svátek má Aleš 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

Radikální změna britských plánů. Johnson prý chystá celní a hraniční kontroly pro všechno zboží z EU

Britský premiér Boris Johnson připravuje od příštího roku zavedení úplných celních a hraničních kontrol pro veškeré zboží, které vstoupí do Británie z Evropské unie. Plán, který je radikální změnou proti plánům předloženým před loňskými volbami, má zvýšit tlak na EU před jednáním o obchodu, napsal list The Daily Telegraph s odvoláním na zdroj z britské vlády.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Pavlik 7.2.2020 18:49

Jak to bude delat v Severnim Irsku?

J. T 2.2.2020 12:55

Pane Haraším, můžete být v klidu. GB je schopna si o svých věcech rozhodovat sama, přijme dohody, které jsou výhodné pro GB, a ne jenom proto, že jsou výhodné pro EU. Proč by to dělala. A pokud získá nad EU konkurenční výhodu, tak to přece není chyba GB, ale EU.

J. Zima 2.2.2020 15:34

Panu Harašímovi hlavně uniká, že nějaká cla a obchodní dohody jsou řešitelný problém, protože obchod si vždycky cestu najde. Britové ale budou za brexit Johnsonovi vděční, protože je tím vymanil z šíleného bezuhlíkového EU Green Dealu, který bude mít (pokud bude opravdu realizován) jehož důsledkem bude nekonkurenceschopnost, nezaměstnanost a propad do chudoby, přičemž ekologickou situaci na Zemi nezmění ani v nejmenším.

P. Haraším 2.2.2020 22:28

a přečetl jste si to po sobě? Zjistěte si, jak je na tom británie s uhlíkem, soláry a dalšími technologiemi...

J. Zima 2.2.2020 23:35

No vypadl tam kus řádku, to je toho. Smysl je jasný.

Jak je na tom Británie dnes se soláry a uhlíkem je naprosto irelevantní. Důležité jsou dvě věci. Za prvé, že staví jaderné elektrárny a bude je stavět více, jakmile se uvolní šílené evropské "bezpečnostní" normy, které slouží jen ke zdražování jaderné energie, aby si větrníkáři a solární baroni namastili kapsu. A za druhé v jednom státě není problém změnit zákony, pokud nevyhovují v rozumném čase, protože až lidé poznají co ta uhlíková neutralita znamená a jaký je to nesmysl, tak zvolí reprezentaci, která je změní. V EU jakmile EK komise něco nařídí, tak v podstatě není síla, která by to mohla změnit, neboť EK je nevolená. To je vidět na imigračních kvótách o kterých všichni vědí, že to nesmysl, nikdo je neplní, vedlo to k vážnému rozkolu v unii, ale ČR bude přesto čelit žalobě i Evropského soudu.

P. Haraším 2.2.2020 22:26

a eu rovněž přijme jen to, co se eu hodí...a jelikož je teď británie jen malou zemí, tak si asi nebude moci nějak vyskakovat...jistě, doníkovi zemědělci genetičtí a soukromé zdravotnictví se již těší...kdysi mocné impérium se zapomnělo v 19.století a stále si myslí, že když bude hovořit pěkně nahlas, důrazně a po anglicky, tak je okamžitě vše vyřešeno...ale prej dle tamních zblblých občanů budou opět vyrábět skvělá auta a vyvážet je do celého světa...a prej hen ten rybolof teď bude jen jejich a ostatní uvidí, jak si budou rádi kupovat od nich ryby za přemrštěné ceny a prej to jehněčí budou vyvážet do severní afriky, tam jsou bonitní odběratelé...ještě všichni uvidí, jak to johnson na jednáních všem natře...ha ha ha

P. Haraším 2.2.2020 11:57

Vzhledem k tomu, že Británie samotinká se tu chce postavit kolosu 27 evropských zemí, tento Johnsonův agresivní postoj je poněkud směšný. Uvidíme, co bude dál: Evropská unie dala jasně najevo své podmínky. Trvá na tom, že Spojené království musí přijmout dodržování evropských předpisů o zaměstnaneckých právech, o životním prostředí a o státních dotacích, má-li vůbec dojít k jakékoliv dohodě s EU (Brusel se obává, že jinak bude mít Británie nad EU konkurenční výhody). Avšak Johnson nyní tvrdí, že jeho vláda žádné takové ústupky neudělá, za žádných okolností. Británie vůbec žádné předpisy Evropské unie dodržovat nebude.

P. Haraším 2.2.2020 12:17

V raných dnech kampaně za referendum jsme se dověděli, že řadoví voliči říkají, že je to všechno o migraci, avšak také jsme se dověděli, že to bylo rozhodnutí Británie, nikoliv EU, dovolit neomezenou migraci z nových členských zemí EU před vypršením přechodových sedmi let. Bylo to volbou Británie dovolit migrantům z EU žít v Británii déle než půl roku bez zaměstnání. Byla to právě Británie, která úspěšně lobbovala za rozšíření Evropské unie na východ, je to Británie, nikoliv EU, která dál povoluje příchod migrantů ze zemí mimo EU - a proč ne?

J. Zima 2.2.2020 15:27

Jenže to všechno bylo před Lisabonem. Ten od základu změnil podstatu EU především opuštěním principu konsensu. Teď mohou Německo s Francií v podstatě diktovat co EK nařídí a nechat to schvalovat tou tzv. kvalifikovanou většinou. Předtím bylo přijetí nových zemí do EU v zájmu GB, aby se snížila váha zejména Německa. S Lisabonem už to nemá žádný význam.

Ten příchod migrantů ze zemí mimo EU hlavně ze zemí Commonwealthu , byl především za vlády labouristů, kteří tím chtěli získat voliče. Začal s tím Blair. Dnes už je to také trochu jinak.

J. T 2.2.2020 11:02

Žádná předchozí dohoda nebyla. Bylo to jen prohlášení vlády (viz článek), navíc pravděpodobně před rozhodujícíma volbama. A Britové na to mají plné právo, je to jejich země. A uvidíme, jestli dubou Irové chtít zpět pod jho EU. Navíc cla nevylučují možnou dohodu mezi GB a EU.

V. Braun 2.2.2020 7:15

Johnson che dostat EU pod tlak hrozbou zavedení hraničních kontrol na všechno zboží? A zeptal se, co na to říkají Severní Irové? Aby náhodou a omylem nedostal pod tlak vlastní vládu. P.s. Pokud vím tak kongres USA avizoval, že USA jako garant Velkopáteční dohody neschválí žádnou dohodu o obchodu Británie a USA pokud dohoda o volných hranicích na Irském ostrově nebude dodržena.

T. Kohout 2.2.2020 7:53

Don je ovšem známý tím, že předchozí dohody suše ruší.

J. Kuneš 2.2.2020 2:30

Je to snaha dostat EU pod tlak, ale může se mu to vymstít. Na dohodu musí být vždycky dva.

J. Sinnreich 2.2.2020 0:56

Jedina mozna cesta. Nez si nechat dalsi rok, nebo dva diktovat nesmyslne a ponizujici prikazy EU,( ktere jsou jenom zlostnou reakci odmitnuteho partnera), tak radeji rovnou ekonomickou samostatnost a nvazat bezcelni dohody s USA a Kanadou a ostatnim svetem.

Z. Smutný 2.2.2020 1:38

Troll horuje pro Británii. Já myslel, žew pero vás neexyistruje vyspělejší země než KLDR a Rusko, případně Čína, ale je vidět, že pro hanění EU se vám hodí cokoliv.

F. . 2.2.2020 0:38

Nechejme to na Britech, protože je to jen jejich věc.

Z. Smutný 2.2.2020 1:43

..britové po nás v EU něco chtějí a proto to není jen jejich věc. To nečtete celý článek?

T. Kohout 2.2.2020 7:55

Jasně. Naše věc to vůbec není!

P. Polanský 2.2.2020 0:33

Zatímco se nad jinými civilizačními oblastmi utěšeně vzdouvají plachty, my je máme už 4 roky svěšené, protože kvůli brexitu nemáme čas je ani napnout, a budem se v tom plácat ještě kdovíjak dlouho, protože zatím jsme ani nezabrzdili, tohle je stále ještě regres, znovuzavedení cel a kontrol se nedá jinak nazvat, ať se někdo zlobí, nebo ne.[>-]EU

T. Beran 2.2.2020 0:17

Bohu díky za brexit. Vidíme aspoň v přímém přenosu, jak se GB od r. 2016 plácá ve výsledcích hloupého populistického referenda. Těším se na veledohody, které BoJo buď dojedná, anebo svrhne svoji zem ve vztahu k EU na úroveň běžného člena WTO, kterým je např. i Haiti.

H. Karel 1.2.2020 23:57

... Hmmm, tak to tak vypadá, že si Haraším hodí mašli ... Budiž mu země lhká... ;-(!!

Z. Smutný 2.2.2020 1:40

vidím, že máte vlhké sny.... radím přebalit.

P. Haraším 1.2.2020 23:23

citace....Stoupenci setrvání Británie v EU neměli žádnou politickou podporu. Mohl za to Corbyn a jeho zoufalí oficíři. Theresa Mayová slibovala, že bude vládnout pro nás pro všechny. Namísto toho se vykašlala na polovinu národa a jen ustupovala pravicovému křídlu své strany. Zpočátku bylo povýšení Borise Johnsona rozhodnutím miniaturní skupinky důchodců, většina z nichž zdůrazňovala, že by si přála, aby v Británii vládl Donald Trump a že chtějí, aby se obnovily popravy oběšením. Johnson nalezl nové extrémy populistické vulgárnosti. Realizoval svůj sen.

Téměř dvě třetiny voličů nehlasovaly pro brexit, většina podnikatelů a odborů, zemědělství, věda, finančnictví a kultura byly proti brexitu. Tři čtvrtiny poslanců Dolní sněmovny hlasovaly proti brexitu. Avšak naši představitelé ignorovali zjevný veřejný zájem, skryli se za stranické mafie a tvrdili, že "lid promluvil" - za trapnou a nechvalně známou sovětskou frázi - po čemž následovalo "get brexit done" - mysl zamlžující magický prach,

K. Nový 1.2.2020 23:27

"Get brexit done" bylo hlavní heslo a zcela jasně ukázalo, že voliči v UK opravdu chtějí "get brexit done".

T. Beran 2.2.2020 0:00

Voliči? Je třeba doplnit, že jen intelektuálně i materiálně chudší a ještě k tomu Cummingsem zpitomělí voliči. Něco jako Vy.

K. Nový 2.2.2020 0:10

Ano, voliči.

Velikost majetku u voleb v demokracii irrelevatní.

A evidetně pro Vámi preferovanou myšlenku nedokázali Vámi preferovaní kandidáti voliče přesvědčit.

T. Beran 2.2.2020 0:21

Nasejřená hloupá a nemajetná lůza je ze své podstaty destruktivní . Nic nebuduje, jenom čeká, co dostane, a když je to málo, tak boří.

Z. Smutný 2.2.2020 1:44

vy nemluvte o demnokracii, Ve vašem podání trolla to zní jako nadávka.

T. Kohout 2.2.2020 8:00

Že jsou voliči vesměs hloupí ("zmanipulovaní"), to není žádný nový postřeh, ale stará pravda. Ale máme zavedený takový systém, že je to sice hloupost, ale "nic lepšího jsme nevymysleli".

O. Hedonix 2.2.2020 0:32

Jestlipak víte, ze většina voličů ani nevolila konzervativce a probrexitové strany? Jen a pouze díky nespravedlivému většinovému jednokrskovému systému, dávno přežitém , kde nevyhrává většina všech, ale většina různých okrsků , nakonec vyhrál Johnson?


Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

Fiala politiku dělat neumí a důsledky jsou tragické, hodnotí Klaus dnešní ODS

Václav Klaus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za deset dní oslaví ODS třicáté výročí svého vzniku. MF DNES požádala jejího zakladatele Václava Klause, aby...