Neděle 11. dubna 2021svátek má Izabela 17 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Radikální změna britských plánů. Johnson prý chystá celní a hraniční kontroly pro všechno zboží z EU

Britský premiér Boris Johnson připravuje od příštího roku zavedení úplných celních a hraničních kontrol pro veškeré zboží, které vstoupí do Británie z Evropské unie. Plán, který je radikální změnou proti plánům předloženým před loňskými volbami, má zvýšit tlak na EU před jednáním o obchodu, napsal list The Daily Telegraph s odvoláním na zdroj z britské vlády.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Pavlik 7.2.2020 18:49

Jak to bude delat v Severnim Irsku?

B. Boy53 4.2.2020 8:17

Je len zaujimave, ze dnes, 4 roky po referenda ani zainteresovani politici a ich poradcovia nevedia, presne co vlastne brexit znamena. Ako mohli o tom vieruhodne rozhodovat laicke masy v roku 2016. a to je najväcsi podvod na masy. Preto nastastie v niektorych statoch EU je zakon o tom, ze statne zmluvy nemozu byt predmetom referenda. Referendum by mohlo pomoct, keby sa podarilo politikom vypracovat rámcove dohody vystupu z EU a o tom nechat masy hlasovat, ale takto urobit referendum na prazdnu zmluvu je podvod pre vsetkych obyvatelov EU. Je len zaujimave ze Juncker a jeho mansaft neurobili vobec nic, v prospech EU, pritom za to boli velmi dobre plateni. Za migráciu robili vsetko, za exhodust Britov vobec nic. A to je najväcsia hanba celej EU administrativy. Illegalov podporuju, legalnym clenom ani pomoc neposkytnu. (Napriklad na ochranu EU hranic v Madarsku nechcu platit ani alamuznu- pritom su to vinkajsie hranice EU!!! Tento rok chytili uz viac ak 3000 illegalov)

B. Boy53 4.2.2020 8:04

S tym Madarskom ste tak vedla ako ponorka v Sahare. Na Madarsko Sorosove NGO vcetne EU sudu na ludske prava robia take podvody ako napr. Cez 12000 sudnych procesov a rozhodnuti v prospech väznov, ze nesvieti im slnko do basy ( spolu niekolko mil. Eur), alebo ciganskym detom vysudia odskodne za udajnu segregaciu, pritom deti ani len do skoly nechodili - to je podla sudu segregacia - 60 pripadov, odskodne cca 300 tisic eur by mali dostat ciganske rodiny, ktorych deti len obcas chodili do skoly - t vsetko sa deje pod prisnym dohladom europske sudu!! ).

Slahacka na torte tychto "spravodlivych" rozhodnuti je, ze 60% odskodneho inkasuju advokatske kancelarie. Od takych praktik chce BoJo sa distancovat, aby pochybne sudy v Europe sa rozhodovali proti Britanie.

J. Zima 2.2.2020 23:35

No vypadl tam kus řádku, to je toho. Smysl je jasný.

Jak je na tom Británie dnes se soláry a uhlíkem je naprosto irelevantní. Důležité jsou dvě věci. Za prvé, že staví jaderné elektrárny a bude je stavět více, jakmile se uvolní šílené evropské "bezpečnostní" normy, které slouží jen ke zdražování jaderné energie, aby si větrníkáři a solární baroni namastili kapsu. A za druhé v jednom státě není problém změnit zákony, pokud nevyhovují v rozumném čase, protože až lidé poznají co ta uhlíková neutralita znamená a jaký je to nesmysl, tak zvolí reprezentaci, která je změní. V EU jakmile EK komise něco nařídí, tak v podstatě není síla, která by to mohla změnit, neboť EK je nevolená. To je vidět na imigračních kvótách o kterých všichni vědí, že to nesmysl, nikdo je neplní, vedlo to k vážnému rozkolu v unii, ale ČR bude přesto čelit žalobě i Evropského soudu.

P. Haraším 2.2.2020 22:28

a přečetl jste si to po sobě? Zjistěte si, jak je na tom británie s uhlíkem, soláry a dalšími technologiemi...

P. Haraším 2.2.2020 22:26

a eu rovněž přijme jen to, co se eu hodí...a jelikož je teď británie jen malou zemí, tak si asi nebude moci nějak vyskakovat...jistě, doníkovi zemědělci genetičtí a soukromé zdravotnictví se již těší...kdysi mocné impérium se zapomnělo v 19.století a stále si myslí, že když bude hovořit pěkně nahlas, důrazně a po anglicky, tak je okamžitě vše vyřešeno...ale prej dle tamních zblblých občanů budou opět vyrábět skvělá auta a vyvážet je do celého světa...a prej hen ten rybolof teď bude jen jejich a ostatní uvidí, jak si budou rádi kupovat od nich ryby za přemrštěné ceny a prej to jehněčí budou vyvážet do severní afriky, tam jsou bonitní odběratelé...ještě všichni uvidí, jak to johnson na jednáních všem natře...ha ha ha

J. Zima 2.2.2020 15:34

Panu Harašímovi hlavně uniká, že nějaká cla a obchodní dohody jsou řešitelný problém, protože obchod si vždycky cestu najde. Britové ale budou za brexit Johnsonovi vděční, protože je tím vymanil z šíleného bezuhlíkového EU Green Dealu, který bude mít (pokud bude opravdu realizován) jehož důsledkem bude nekonkurenceschopnost, nezaměstnanost a propad do chudoby, přičemž ekologickou situaci na Zemi nezmění ani v nejmenším.

J. Zima 2.2.2020 15:27

Jenže to všechno bylo před Lisabonem. Ten od základu změnil podstatu EU především opuštěním principu konsensu. Teď mohou Německo s Francií v podstatě diktovat co EK nařídí a nechat to schvalovat tou tzv. kvalifikovanou většinou. Předtím bylo přijetí nových zemí do EU v zájmu GB, aby se snížila váha zejména Německa. S Lisabonem už to nemá žádný význam.

Ten příchod migrantů ze zemí mimo EU hlavně ze zemí Commonwealthu , byl především za vlády labouristů, kteří tím chtěli získat voliče. Začal s tím Blair. Dnes už je to také trochu jinak.

J. Zima 2.2.2020 15:17

Říkáte nespravedlivý většinový systém? Je to přesně naopak. Ten systém oproti poměrnému silně omezuje čachrování a zákulisní pletichy stranických sekretariátů s pořadím na kandidátkách. Za druhé omezuje možnosti přehlasování méně lidnatých případně odlišných regionů, což má pozitivní vliv na stabilitu státu. A za třetí to nutí strany, aby dávaly na kandidátky výrazné osoby, které jsou v daném regionu nějak známy a již něco dokázaly, takže složení parlamentu je obecně kvalitnější.

J. T 2.2.2020 12:55

Pane Haraším, můžete být v klidu. GB je schopna si o svých věcech rozhodovat sama, přijme dohody, které jsou výhodné pro GB, a ne jenom proto, že jsou výhodné pro EU. Proč by to dělala. A pokud získá nad EU konkurenční výhodu, tak to přece není chyba GB, ale EU.

P. Haraším 2.2.2020 12:17

V raných dnech kampaně za referendum jsme se dověděli, že řadoví voliči říkají, že je to všechno o migraci, avšak také jsme se dověděli, že to bylo rozhodnutí Británie, nikoliv EU, dovolit neomezenou migraci z nových členských zemí EU před vypršením přechodových sedmi let. Bylo to volbou Británie dovolit migrantům z EU žít v Británii déle než půl roku bez zaměstnání. Byla to právě Británie, která úspěšně lobbovala za rozšíření Evropské unie na východ, je to Británie, nikoliv EU, která dál povoluje příchod migrantů ze zemí mimo EU - a proč ne?

P. Haraším 2.2.2020 11:57

Vzhledem k tomu, že Británie samotinká se tu chce postavit kolosu 27 evropských zemí, tento Johnsonův agresivní postoj je poněkud směšný. Uvidíme, co bude dál: Evropská unie dala jasně najevo své podmínky. Trvá na tom, že Spojené království musí přijmout dodržování evropských předpisů o zaměstnaneckých právech, o životním prostředí a o státních dotacích, má-li vůbec dojít k jakékoliv dohodě s EU (Brusel se obává, že jinak bude mít Británie nad EU konkurenční výhody). Avšak Johnson nyní tvrdí, že jeho vláda žádné takové ústupky neudělá, za žádných okolností. Británie vůbec žádné předpisy Evropské unie dodržovat nebude.

J. Zima 2.2.2020 11:03

A co brání tomu, aby se vzala dohoda s Kanadou a po případných drobných úpravách použila pro GB? Úroveň ekonomik je velmi podobná. Navíc u Kanady se hlavně dlouho řešilo to, že má dohodu s USA.

J. T 2.2.2020 11:02

Žádná předchozí dohoda nebyla. Bylo to jen prohlášení vlády (viz článek), navíc pravděpodobně před rozhodujícíma volbama. A Britové na to mají plné právo, je to jejich země. A uvidíme, jestli dubou Irové chtít zpět pod jho EU. Navíc cla nevylučují možnou dohodu mezi GB a EU.

J. Zima 2.2.2020 10:58

Ještě vysvětlete jak to ten Putin udělal a kde na to vzal, že uplatil většinu Britů, aby hlasovali pro brexit.

Z. Lapil 2.2.2020 10:55

Taky nejste vrcholovým politikem. Předpokládám :-).

J. Zima 2.2.2020 10:52

Stále opakujete rozšířený omyl (možná že to děláte úmyslně), že pro volný obchod s EU musí stát být jejím členem.

Nicméně czexit by asi nebyl vhodný, protože by nám to dali sežrat, aby odradili jiné státy, viz právě brexit. Ale takový V4exit by byl jiné kafe. Velmi mnoho zejména německých firem žije z levných dodávek z ČR, Polska a Slovenska, bez kterých by se už dávno položily pod čínskou konkurencí. Státy V4 mají skoro stejný počet obyvatel jako Francie. Troufám si tvrdit, že by dohoda o volném obchodu, případně vstup V4 do ESVO nebyl velký problém a o to jedině jde. Těch 50 mld. dotací ročně, o které přijde z EU víc, než tam ČR zaplatí ať si EU nechá, stejně se jen prošustrují na zelené nesmysly a cyklostezky.

R. Sýkora 2.2.2020 8:57

A že se tak najednou Johnsona dovoláváte. V době aféry Novičok jste mu nemohl přijít na jméno;-D

T. Kohout 2.2.2020 8:41

Dona i Vlada....

T. Kohout 2.2.2020 8:00

Že jsou voliči vesměs hloupí ("zmanipulovaní"), to není žádný nový postřeh, ale stará pravda. Ale máme zavedený takový systém, že je to sice hloupost, ale "nic lepšího jsme nevymysleli".

T. Kohout 2.2.2020 7:55

Jasně. Naše věc to vůbec není!

T. Kohout 2.2.2020 7:53

Don je ovšem známý tím, že předchozí dohody suše ruší.

V. Braun 2.2.2020 7:15

Johnson che dostat EU pod tlak hrozbou zavedení hraničních kontrol na všechno zboží? A zeptal se, co na to říkají Severní Irové? Aby náhodou a omylem nedostal pod tlak vlastní vládu. P.s. Pokud vím tak kongres USA avizoval, že USA jako garant Velkopáteční dohody neschválí žádnou dohodu o obchodu Británie a USA pokud dohoda o volných hranicích na Irském ostrově nebude dodržena.

J. Kuneš 2.2.2020 2:30

Je to snaha dostat EU pod tlak, ale může se mu to vymstít. Na dohodu musí být vždycky dva.

Z. Smutný 2.2.2020 1:48

Skutečnost je však na míle vzdálená referendu. Lež je pořád jen podvodem.

Z. Smutný 2.2.2020 1:46

Jasně? 51 proti 49%. Nepište, když každý váš příspěvek je lež.

Z. Smutný 2.2.2020 1:44

vy nemluvte o demnokracii, Ve vašem podání trolla to zní jako nadávka.

Z. Smutný 2.2.2020 1:43

..britové po nás v EU něco chtějí a proto to není jen jejich věc. To nečtete celý článek?

Z. Smutný 2.2.2020 1:41

..z vašich příspěvků nelze relevantně převzít ale lautr nic.

Z. Smutný 2.2.2020 1:40

vidím, že máte vlhké sny.... radím přebalit.


Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

Fiala politiku dělat neumí a důsledky jsou tragické, hodnotí Klaus dnešní ODS

Václav Klaus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za deset dní oslaví ODS třicáté výročí svého vzniku. MF DNES požádala jejího zakladatele Václava Klause, aby...