27. května 2017 14:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

British Airways zrušily své londýnské spoje. Mohl za to výpadek počítačů

British Airways | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy British Airways | foto: wikipedia.org

LONDÝN/PRAHA Aerolinky British Airways zrušily kvůli výpadku počítačových systémů do 19:00 SELČ všechny lety navazující na londýnská mezinárodní letiště Heathrow a Gatwick. Předtím aerolinky informovaly o zpoždění letů. Omluvily se cestujícím a ujistily, že pracují na tom, aby problém odstranily co nejdříve.

Zatím není jasné, kolik letů je postiženo, poznamenala stanice BBC na svém webu. V Praze systém funguje, situace v Londýně se podle mluvčí pražského letiště Mariky Janouškové dotkla zatím jednoho příletu a jednoho odletu.

„Předpokládáme, že je to způsobeno tou situací v Londýně. Podle našeho dispečinku u nás k žádnému výpadku nedošlo,“ řekla Janoušková. Dodala, že jedno letadlo British Airways, které už mělo z Prahy do britské metropole odletět, zatím vyčkává na zprávy z Londýna a další má přílet do Prahy zhruba o hodinu opožděn.

Přistání se předpokládá ve 13:50 namísto plánovaných 12:55. Na londýnském letišti Heathrow hlásí cestující dlouhé fronty a zpožděné lety, poznamenala agentura AP a připomněla, že tisíce Britů vyrazily na cesty, aby si užily prodloužený sváteční víkend.

ČTK