17. dubna 2009 10:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Britové milují české škodovky

Loni byla Škoda druhá, ale její Octavia byla dva roky po sobě nejoblíbenějším modelem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Loni byla Škoda druhá, ale její Octavia byla dva roky po sobě nejoblíbenějším modelem. | foto: Michal Šafránek

LONDÝN Nejoblíbenější automobilovou značkou britských řidičů je česká Škoda. Vyplývá to z výsledků ankety britského magazínu Auto Express, podle níž také skončily škodovky na druhém a třetím místě v hodnocení jednotlivých modelů.

Na 20.000 řidičů odpovědělo na anketu časopisu, která zjišťovala, jak jsou po všech stránkách - od kvality po spolehlivost a úspornost - spokojeni se svými vozy. Škoda v hodnocení značek předstihla loňského šampiona Lexus, který skončil druhý před Porsche, Jaguarem a Hondou.

Loni byla Škoda druhá, ale její Octavia byla dva roky po sobě nejoblíbenějším modelem. Tentokrát skončila Octavia třetí za Jaguarem XF a novou Škodou Superb. Pět nejoblíbenějších vozů v Británii doplňuje Land Rover Discovery a Lexus RX.

Škodovka se v Británii poměrně dobře prodávala i před rokem 1989, ale byla také terčem vtipů kvůli nespolehlivosti a zastaralému designu. Tento image se jí ale podařilo v 90. letech překonat a získala v Británii řadu odborných cen.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.