17. dubna 2009 10:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Britové milují české škodovky

Loni byla Škoda druhá, ale její Octavia byla dva roky po sobě nejoblíbenějším modelem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Loni byla Škoda druhá, ale její Octavia byla dva roky po sobě nejoblíbenějším modelem. | foto: Michal Šafránek

LONDÝN Nejoblíbenější automobilovou značkou britských řidičů je česká Škoda. Vyplývá to z výsledků ankety britského magazínu Auto Express, podle níž také skončily škodovky na druhém a třetím místě v hodnocení jednotlivých modelů.

Na 20.000 řidičů odpovědělo na anketu časopisu, která zjišťovala, jak jsou po všech stránkách - od kvality po spolehlivost a úspornost - spokojeni se svými vozy. Škoda v hodnocení značek předstihla loňského šampiona Lexus, který skončil druhý před Porsche, Jaguarem a Hondou.

Loni byla Škoda druhá, ale její Octavia byla dva roky po sobě nejoblíbenějším modelem. Tentokrát skončila Octavia třetí za Jaguarem XF a novou Škodou Superb. Pět nejoblíbenějších vozů v Británii doplňuje Land Rover Discovery a Lexus RX.

Škodovka se v Británii poměrně dobře prodávala i před rokem 1989, ale byla také terčem vtipů kvůli nespolehlivosti a zastaralému designu. Tento image se jí ale podařilo v 90. letech překonat a získala v Británii řadu odborných cen.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz