Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk -2 °C polojasno Předplatné LN
31. května 2019 17:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Britský expremiér Cameron má novou práci, vede poradní výbor americké softwarové firmy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Reuters

Washington Minulý britský premiér David Cameron byl jmenován předsedou poradního výboru firmy Afiniti, která se specializuje na vývoj softwarových nástrojů založených na „umělé inteligenci“. Americká společnost to v pátek oznámila na svém webu. Cameron uvedl, že byl z pracovní nabídky nadšený, o vývoj v odvětví se prý zajímá delší dobu.

Lídr Konzervativní strany z let 2005 až 2016 v čele britské vlády skončil po referendu o brexitu, před kterým vedl kampaň za setrvání v Evropské unii. Podle deníku The Guardian se nová pozice u Afiniti řadí k jeho nejvýznamnějším angažmá po odchodu z politiky. V posledních třech letech například spolupracoval s vícero neziskovými organizacemi.

Firma Afiniti založená v roce 2005 vyvíjí software pro zefektivnění práce center zákaznické podpory. „Jakožto předseda poradního výboru bude pan Cameron odpovědný za dohled nad strategickým poradenstvím, které poradní výbor poskytuje manažerskému týmu a správní radě,“ uvádí společnost v tiskové zprávě. „Davidova hluboká osobní oddanost této oblasti z něj činí osobu na správném místě pro vedení našeho poradního výboru,“ dodal ředitel Afiniti Zia Chishti.

Cameron uvedl, že během působení v čele britské vlády jej nadchl „rychlý rozvoj umělé inteligence a obrovský potenciál“, který skýtají nejmodernější softwarová řešení pro zvládání problémů dnešního světa.

„Mapuji vývoj v umělé inteligenci již nějakou dobu... Jsem tudíž nadšen z toho, že jsem byl požádán, abych se stal předsedou poradního výboru Afiniti a pomáhal podporovat úsilí o transformaci budoucnosti zákaznické podpory a mezilidské komunikace,“ dodal.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!