Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Britský expremiér Cameron má novou práci, vede poradní výbor americké softwarové firmy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Reuters

Washington Minulý britský premiér David Cameron byl jmenován předsedou poradního výboru firmy Afiniti, která se specializuje na vývoj softwarových nástrojů založených na „umělé inteligenci“. Americká společnost to v pátek oznámila na svém webu. Cameron uvedl, že byl z pracovní nabídky nadšený, o vývoj v odvětví se prý zajímá delší dobu.

Lídr Konzervativní strany z let 2005 až 2016 v čele britské vlády skončil po referendu o brexitu, před kterým vedl kampaň za setrvání v Evropské unii. Podle deníku The Guardian se nová pozice u Afiniti řadí k jeho nejvýznamnějším angažmá po odchodu z politiky. V posledních třech letech například spolupracoval s vícero neziskovými organizacemi.

Firma Afiniti založená v roce 2005 vyvíjí software pro zefektivnění práce center zákaznické podpory. „Jakožto předseda poradního výboru bude pan Cameron odpovědný za dohled nad strategickým poradenstvím, které poradní výbor poskytuje manažerskému týmu a správní radě,“ uvádí společnost v tiskové zprávě. „Davidova hluboká osobní oddanost této oblasti z něj činí osobu na správném místě pro vedení našeho poradního výboru,“ dodal ředitel Afiniti Zia Chishti.

Cameron uvedl, že během působení v čele britské vlády jej nadchl „rychlý rozvoj umělé inteligence a obrovský potenciál“, který skýtají nejmodernější softwarová řešení pro zvládání problémů dnešního světa.

„Mapuji vývoj v umělé inteligenci již nějakou dobu... Jsem tudíž nadšen z toho, že jsem byl požádán, abych se stal předsedou poradního výboru Afiniti a pomáhal podporovat úsilí o transformaci budoucnosti zákaznické podpory a mezilidské komunikace,“ dodal.

Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!