9. října 2012 10:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Brno jedná o odkoupení Veletrhů. Peníze ale zatím nemá

Nový pavilon Veletrhu Brno | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový pavilon Veletrhu Brno | foto: Lidové noviny

BRNO Brněnští zastupitelé schválili záměr magistrátu zvýšit majetkový podíl města ve společnosti Veletrhy Brno o 61 procent akcií německé skupiny Messe Düsseldorf.

Magistrát bude o podmínkách odkoupení jednat. Nominální cena akcií německé společnosti je 767,5 milionu korun, radnice má předkupní právo. Brno nyní vlastní 34 procent akcií Veletrhů, pět procent připadá na drobné akcionáře.

ČTĚTE VÍCE:

Pro Brno je osud výstaviště zásadní, protože stále patří k jeho symbolům a přes změnu chování vystavovatelů je hybatelem cestovního ruchu v regionu. Pokud by radnice či kraj akcie nekoupily, nemusejí mít na osud lukrativně položeného areálu žádný vliv.

Nový vlastník by mohl veletržní činnost zachovat – může jím být ale i developer, který by mohl na pozemcích nespadajících pod památkovou ochranu vybudovat zcela jiné projekty.

Primátor města Roman Onderka (ČSSD) již dříve serveru Lidovky.cz potvrdil, že že o dalším postupu hodlá jednat s düsseldorfským primátorem. Právě tamní radnice má v německé firmě zásadní slovo. „Není jasné, kde by Brno na koupi vzalo,“ zdůraznil ale Onderka.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz