14. dubna 2017 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pochybnosti padly. Aplikace Facebooku pro krátké zprávy má už 1,2 miliardy uživatelů

Sociální síť Facebook. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sociální síť Facebook. | foto: Reuters

PRAHA Aplikace Messenger, která poskytuje přímý přístup ke zprávám na Facebooku, má již 1,2 miliardy uživatelů. Svou velikostí se tak vyrovnala populární aplikaci WhatsApp a zároveň dvakrát překročila hodnoty Instagramu.

Když se Facebook rozhodl, že z jedné ze svých funkcí, posílání krátkých zpráv vytvoří samostatnou aplikaci, mnoho lidí si klepalo na čelo. Před třemi lety nikdo neveřil, že by tato nová aplikace „odtržená“ od Facebooku mohla fungovat.

Messenger však zaznamenal obrovský úspěch. Důkazem je, že si ho do svých chytrých zařízení stáhly již 1,2 miliardy lidí, což je dvakrát tolik, než má například populární sociální síť Instagram. Podle serveru recode.net je to zároveň o 700 milionů lidí víc než v roce 2014, kdy se aplikace od Facebooku poprvé oddělila.

Aplikaci Messenger používá 1,2 bilionu lidí.

Aplikaci Messenger používá 1,2 miliardy lidí.

Svou velikostí uživatelské základny je tato „modrá“ aplikace v současnosti porovnatelná s aplikací WhatsApp, kterou rovněž vlastní Facebook. Aplikaci sociální sítě Twitter si pak stáhlo „pouze“ 319 milionů uživatelů.

Messenger v současnosti nabízí více funkcí než jen posílání zpráv kontaktům na Facebooku. Dá se s ním také uskutečnit platba či videohovor. Přestože se jedná o samostatnou aplikaci, bude ve svých krocích i nadále následovat Facebook - zanedlouho tak i v Messengeru uživatelé narazí například na reklamy.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?