Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
14. dubna 2017 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pochybnosti padly. Aplikace Facebooku pro krátké zprávy má už 1,2 miliardy uživatelů

Sociální síť Facebook. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sociální síť Facebook. | foto: Reuters

PRAHA Aplikace Messenger, která poskytuje přímý přístup ke zprávám na Facebooku, má již 1,2 miliardy uživatelů. Svou velikostí se tak vyrovnala populární aplikaci WhatsApp a zároveň dvakrát překročila hodnoty Instagramu.

Když se Facebook rozhodl, že z jedné ze svých funkcí, posílání krátkých zpráv vytvoří samostatnou aplikaci, mnoho lidí si klepalo na čelo. Před třemi lety nikdo neveřil, že by tato nová aplikace „odtržená“ od Facebooku mohla fungovat.

Messenger však zaznamenal obrovský úspěch. Důkazem je, že si ho do svých chytrých zařízení stáhly již 1,2 miliardy lidí, což je dvakrát tolik, než má například populární sociální síť Instagram. Podle serveru recode.net je to zároveň o 700 milionů lidí víc než v roce 2014, kdy se aplikace od Facebooku poprvé oddělila.

Aplikaci Messenger používá 1,2 bilionu lidí.

Aplikaci Messenger používá 1,2 miliardy lidí.

Svou velikostí uživatelské základny je tato „modrá“ aplikace v současnosti porovnatelná s aplikací WhatsApp, kterou rovněž vlastní Facebook. Aplikaci sociální sítě Twitter si pak stáhlo „pouze“ 319 milionů uživatelů.

Messenger v současnosti nabízí více funkcí než jen posílání zpráv kontaktům na Facebooku. Dá se s ním také uskutečnit platba či videohovor. Přestože se jedná o samostatnou aplikaci, bude ve svých krocích i nadále následovat Facebook - zanedlouho tak i v Messengeru uživatelé narazí například na reklamy.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!