14. října 2013 14:53 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Budoucnost Bobycentra je nejistá, zavřené už je čtvrt roku

Letecký pohled na fotbalový stadion Lužánky v Brně a Bobycentrum. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letecký pohled na fotbalový stadion Lužánky v Brně a Bobycentrum. | foto: ČTK

BRNO Brněnské Bobycentrum zůstává už tři měsíce zavřené a není zřejmé, jak dlouho ještě bude. Někteří z bývalých zaměstnanců, kteří nedostávali od května výplatu, podali minulý týden už podruhé na majitele insolvenční návrh. Jeden z majitelů, Daniel Šorm, se zatím nechce k situaci vyjadřovat. Jeho snahou je, aby Bobycentrum znovu fungovalo.

Podle dřívějších informací se mělo Bobycentrum otevřít už na konci srpna, situace je však dosud nezměněná a hotel, v němž se pravidelně konaly koncerty, je bez dodávek energií. Mnohé koncerty už se musely přesunout do náhradních prostor.

První insolvenční návrh z konce července soud odmítl, nyní se zabývá dalším. Podali jej dva ze zaměstnanců, kteří nedostali mzdu od května až do srpna, kdy dali výpověď.

Bobycentrum nechal postavit v roce 1993 Lubomír Hrstka, někdejší hokejista, v té době mecenáš brněnských fotbalistů, v areálu za Lužánkami. Konala se v něm řada velkých kulturních akcí, mimo jiné například Miss České republiky.

V budově se nachází kromě hotelu a kulturního sálu kasino, restaurace či vinárna. Daniel Šorm je majitelem od roku 2003, letos se stal spolumajitelem Václav Tomsa z Turnova.

Lidovky.cz, ČTK