Úterý 18. února 2020svátek má Gizela 4 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: Budoucnost Evropy? Jižní slunce a severský vítr

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 21.6.2011 11:21
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Kubišta 20.6.2011 9:36

Ten pán mluví...

...tak jakoby trochu s cesty...? Má to celkem logickou kostru, ale těch neznámých je tam pořád víc než rovnic. Oni ve folksváágnu budou bouchat golfy a pasáty jen když bude foukat a svítit? Nejsem pro skleníkové plyny ani bezvýhradně pro jádro, ale zdravý selský rozum mi říká, že topím tím co je a svítím v noci - ne v létě v poledne, pokud zrovna náhodou fouká. Joo... Máme ještě tažná zvířata a transmise od žentourů, jenže to nám zelení skrouhnou taky - týrání zvířat a volové produkují skleníkové plyny. Má někdo z přítomných doma kamenný sekeromlat? Ne na toho pána, nejsme barbaři, ale bude se hodit, až budeme železo pašovat z Číny po hedvábné stezce výměnou za české krasavice. Pane Bože...

P. Václavík 18.6.2011 17:33

Pěkná ukázka manipulace

Pán řekne kolik se vytvoří skleníkových plynů při výrobě paliva pro JA, ale jak je to s výrobou a likvidací solárních panelů se nedozvím.

Pán řekne, že Čína staví ve velkém větrné elektrárny, ale že staví JA jak nejrychleji to jde už nepoví.

Škoda, že ty otázky na něj nezazněly. Takhle to vypadá jako zelená propaganda.

Nedávno jsem jel vlakem mezi Olomoucí a Uherským hradištěm. Pěkná krajina! Na jedné straně solární panely na druhé řepka olejka... už se těším až tam budou svištět vrtule elektráren.

J. Mrázek 18.6.2011 16:53

Budoucnost Evropy? TMA .

Ze solárních panelů levnější?  Z višně a z deseti metrů na hlavičku? 1 kW = cca 100 000 Kč, mžná brzy 60 000. Vyplatí se při stejných cenách elektřiny jako ze sítě za šedesát let (bez nesmyslných dotací). Životnost 25 let. Naivita a naprosté ignorování faktů těmito "odborníky" děsí a nastoluje otázky, na jaké rychlokvašné škole ti "odborníci" studovali ??? Zeleným v Německu přeji ty tisíce km nových vzdušných sítí VVN.....to bude řevu !!!

V. Kain 18.6.2011 17:12

Re: Budoucnost Evropy? TMA .

Kdyby se ti zelení škůdci raději starali o řádně rozmnožené muslimy udělali by lépe.Dneska žvaní nesmysly o obnovitelných zdrojích a zítra budou třískat palicí o zem  s vystrčeným zadkem.Takový black-out možná těm ještě ne příliš zeleným němcům možná rozsvití tu část normálního mozku.Potom by se mohlo začít s uklizením zelených debilů do zařízení odkud není mezi normální lidi návratu.

D. Šimáček 19.6.2011 18:21

Re: Budoucnost Evropy? TMA .

no vida a mame vyreseno.....  nahnat muslimy co pobiraji podporu do kol

pro krecky, ono se najde par dobrovolniku co si vezmou na starost jejich

motivaci

M. Bomar 21.6.2011 11:21

Re: fort calhoun.

v us state nebraska. rozvodnena reka missouri ohrozuje tamni  atomovou elektrarnu. situace je kriticka. zachranari se zoufale snazi, aby nedoslo ke katastrofe. tak nevim - i reky (=voda) - jsou atomovym elektrarnam nebezpecne. proc se o teto "prihode" nepise v nasem tisku? temelin lezi v prekrasne doline, je oblevan neznou  ricni vodou.

nejvyspelejsi zeme sveta - nemecko - je ovladana magory? narode cesky, mnohe nase prispevky se rodi v pivovaru behem kvaseni nasi milovane tekutiny. 

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...

Premium

Podivné zrcadlo z Turnova letí ke Slunci. Česká laboratoř se musela ukázat

TOPTEC Turnov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ke Slunci odstartovala sonda se speciálním zrcadlem pro sledování korony. Vyvinuli jej čeští výzkumníci v Turnově....

Premium

Češi bydlí stále častěji ve sklepech. K extrémním řešením je nutí drahé nájmy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nedostupné bydlení nutí Čechy ke stále extrémnějším řešením bytové situace. Zejména v největších městech už lidé míří i...