26. února 2015 15:50 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Budoucnost mobilů je prohnutá, do kapes pasují dobře

Prohnutý telefon LG GFlex. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prohnutý telefon LG GFlex. | foto: LG

PRAHA Mobilní telefony prošly překotným vývojem. Ale jedna věc se až na výjimky vlastně nikdy nezměnila: vždy měly čistě geometrické tvary. Od velkých kufříkových telefonů přes klasické malé kapesní mobily až po dnešní dotykové smartphony, telefony byly vždy rovné.

Momentálně však možná stojíme na prahu nové éry chytrých telefonů. Zatím to sice výrobci nedovedou tak, jak by si přáli, ale chytré telefony možná už brzy nebudou těmi charakteristickými plackami, jak je známe dnes. 

První vlaštovky jsou přitom na trhu již nějakou dobu. LG vloni zaujalo s prohnutým modelemGFlex, rival Samsung kontroval typem Galaxy Round. Zatímco LG se u nás koupit dalo, Samsung nikoli. 

Letos je situace jiná. Samsung k nám po chvíli otálení uvedl svůj model Galaxy Note Edge, který má kus displeje přehnutý přes levý okraj telefonu. A LG přispěchalo s novou generací svého modelu G Flex, typem G Flex2.

Oba tyto modely přistupují k možnosti ohýbat displeje úplně jinak. Samsung používá přehnutou část jako určitý kousek displeje navíc, zobrazuje tu různé doplňkové informace, zkratky a volby. Upřímně, programátoři Samsungu se mohli více snažit, krajní lišta skýtá mnohem větší potenciál, než dostala.

Přehnutí vlastně není ani moc praktické, tedy alespoň z hlediska samotného ovládání. Funguje dobře jen ve chvíli, kdy telefon uživatel drží v pravé ruce, kdy je pak lišta doslova „pod palcem“. Při držení v levé by bylo potřeba lištu ovládat pravou rukou. 

LG na to jde u svého nového modelu, který lze momentálně pořídit v předprodeji, úplně jinak. Ohnutý smartphone se možná zdá nepraktický pro nošení v kapse, ale ve skutečnosti tomu tak úplně není. 

Naopak, do zadní kapsy kalhot zapadne velmi dobře, v kapse saka také nepůsobí nijak nepatřičně. Díky zahnutí se tento relativně velký smartphone (úhlopříčka displeje je 5,5 palce) docela dobře drží v ruce a pohodlně působí při telefonování.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!