16. října 2013 15:39 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Budvar cílí na zklamané ženy. Do černého piva přidal višeň

Tmavý ležák s višní: Budvar Dark Cherry. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tmavý ležák s višní: Budvar Dark Cherry. | foto: Budvar

ČESKÉ BUDĚJOVICE Budějovický Budvar naskočil na vlnu sezonních piv. V zimních měsících nabídne ve vybraných restauracích tmavý ležák s příchutí višně. Přestože ovocná piva v Česku už tolik netáhnou, národní pivovar s nimi na trh vstoupil až letos. Speciálem Dark Cherry chce oslovit především ženy.

Nový černo-červený ležák nepatří mezi nízkoalkoholická ovocná piva nebo pivní mixy s limonádou (radlery). Obsahuje 4,5 procent alkoholu a 13 procent višňové šťávy. „Používáme koncentrát višní, z nichž se šťáva vylisuje a šetrným odpařením vody zkoncentruje. Koncentrát se rozředí až vodou piva,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí pivovaru Petr Samec.

Pivní sklenice připomíná písmeno B.

Pivní sklenice připomíná písmeno B.

Budvar hodlá novým speciálem oslovit zejména ženy, na které také cílí reklamní kampaň se sloganem „Každý den není důvod k oslavě“. Servírovat se bude pouze točený ve sklenicích z tenkého skla na nožičce.

A jak višňový Budvar chutná? „Ve vůni rozpoznáte peckovinu višně a pražený slad tmavého ležáku. Chuť je bezprostředně po napití osvěživě kyselá s mandlovou vůní pecek, rychle však přechází k lehce svíravé chuti višně, a hořké chuti praženého sladu, po které zůstává v ústech dozvuk hořké čokolády.“ popisuje sládek Adam Brož.

ČTĚTE TAKÉ:

Budějovický pivovar se ovocným pivům dlouho vyhýbal. První bezový radler Pardál představil v dubnu. Pokračuje tak ve směru, kdy chce oslovit nové spotřebitele – zejména mladé lidi a ženy.

Spotřeba piva totiž v Česku klesá. Ze 160 litrů na hlavu v letech 2006 až 2007 na současných 140 litrů. „Je vidět, že dochází k poklesu spotřeby piva, a tím pádem jsou tady konkurenční tlaky. Jen díky míchaným nápojům se spotřeba piva loni meziročně zvýšila o 1,7 procenta,“ uvedl na jaře ředitel pivovaru Jiří Boček.

KLIKNĚTE PRO ZVĚTŠENÍ: Prodeje piva v Česku.

KLIKNĚTE PRO ZVĚTŠENÍ: Prodeje piva v Česku.

Největší „ránu“ z celého pivního oboru zažily právě pivní limonády, novinka posledních dvou let. Výroba těchto ovocných piv klesla až o 40 procent oproti loňskému prvnímu pololetí.

mevMartin Nevyhoštěný