10. ledna 2018 19:23 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Buffett: Kryptoměny dospějí ke špatnému konci a nehodlám do nich investovat

Třetí nejbohatší člověk planety podle časopisu Forbes - Warren Buffett. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Třetí nejbohatší člověk planety podle časopisu Forbes - Warren Buffett. | foto: Reuters

OMAHA/USA Současná mánie kolem bitcoinu a dalších kryptoměn neskončí dobře. Předpověděl to podle serveru televize CNBC známý americký investor Warren Buffett. „Co se týče kryptoměn, obecně mohu téměř s jistotou prohlásit, že dospějí ke špatnému konci. Kdy nebo jak se to stane, nevím,“ cituje Buffetta server.

Buffett rovněž uvedl, že do kryptoměn nikdy nehodlá investovat. „Mám dost starostí s věcmi, u kterých se domnívám, že o nich něco vím,“ prohlásil. „Proč bych měl sázet na něco, o čem nic nevím,“ dodal. Buffet je podle časopisu Forbes třetím nejbohatším člověkem světa a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku „věštec z Omahy“.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa. Loni zažila hodnota této měny prudký růst. Na začátku loňského roku se bitcoin prodával za necelou tisícovku dolarů, zatímco v prosinci jeho hodnota překročila 19.000 dolarů. Dnes večer se jeho cena na platformě Bitstamp pohybovala kolem 14 500 dolarů (zhruba 310 000 korun).

ČTK