17. června 2009 15:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Burger Kingu se v Česku zalíbilo, burgery bude prodávat na nádražích

Hamburger (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hamburger (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Restaurace rychlého občerstvení Burger King míří do rekonstruovaných dopravních terminálů. Ve středu se otevře restaurace na autobusovém nádraží Praha - Florenc, v krátké době se dočká i pražské hlavní vlakové nádraží.

První Burger King v České republice otevřela v listopadu v obchodním centru Zličín polská firma AmRest. Zástupci Burger Kingu se tehdy k možnému rozšíření české licence na další firmy jednoznačně nevyjádřili.

Licenci od Američanů má nyní také společnost BK Team, kterou za účelem provozování sítě restaurací Burger King založila firma Jídelní a lůžkové vozy. Ředitel BK Team Jan Mráz potvrdil, že firma bude provozovat restauraci na Florenci. "V nejbližších letech plánuje společnost BK Team otevřít další restaurace na hlavních třídách, dálnicích, v nákupních centrech a dopravních uzlech," uvedl Mráz.

Podle informací ČTK má licenci také italská firma Autogrill, která otevře provozovnu na pražském hlavním nádraží. Autogrill patří mezi největší světové poskytovatele stravovacích služeb. Její dceřiná společnost Alpha Overseas Holdings koupila nedávno catering od Českých aerolinií.

Do deseti dnů by měly k zatím jediné zličínské restauraci přibýt další tři. Kromě obou nádraží se chystá také restaurace v nákupním centru Letňany.

Česká republika se stala 74. zemí, kde je možné ochutnat hlavní artikl Burger Kingu, sendvič Whopper. Burger King do České republiky se zpožděním následoval jiné velké světové řetězce, které sem přišly už v 90. letech minulého století. Jako první otevřel svou restauraci před 17 lety v pražské Vodičkově ulici McDonald's, který má nyní v tuzemsku na osm desítek provozoven.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz