7. prosince 2011 17:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bývalé vedení Skansky zakládá firmu s velkými plány

Průmysl a stavebnictví pomalu stávají z mrtvých | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Průmysl a stavebnictví pomalu stávají z mrtvých | foto: Shutterstock

PRAHA Bývalí manažeři tuzemské pobočky stavební společnosti Skanska sdružení kolem firmy Hinton chtějí v Česku vytvořit nový stavební koncern, který bude konkurovat největším podnikům v oboru.

Spolu s mateřskou společností Hinton chtějí využít propadu odvětví a ovládnout několik nejmenovaných regionálních stavebních firem. Na setkání s novináři to dnes řekli majitel firmy Jan Fidler a její generální ředitel a předseda představenstva Zdeněk Burda.

ČTĚTE TAKÉ:

V hledáčku Hintonu jsou střední a menší firmy s obratem kolem 200 milionů korun. Ve střednědobém plánu chce společnost ovládnout kolem šesti podniků, přibližně jeden na dva kraje.

Ve hře jsou společnosti z jižní a severní Moravy, jižních a severozápadních Čech, z Pardubicka a Královéhradecka. Konkrétní jména podniků ale s ohledem na současná jednání nikdo z manažerů uvést nechtěl.

Hinton nechce ovládnout stavaře klasickým nákupem. Nabízí jim výměnný obchod. Výměnou za většinový podíl v regionálních firmách získají jejich majitelé menšinový podíl v Hintonu.

Teď je ten správný čas

"Když bychom s tímto konceptem přišli před dvěma lety, nikdo by se s námi nebavil. Nyní i když jsou firmy zdravé a mají zásobu práce, mají obavy z budoucnosti. My jim nabízíme stabilitu, zázemí a rozložení rizika," uvedl Fidler. S plánem na průnik do tuzemského stavebnictví pomáhá novému hráči poradenská společnost Deloitte.

Ze začátku se chce ale Hinton soustředit hlavně na podnikání v oblasti řízení soukromých staveb, například kancelářských nebo průmyslových budov.

Generální ředitel a předseda představenstva Hintonu je bývalý dlouholetý šéf Skansky Burda. Majitelem a předsedou dozorčí rady nové firmy je další bývalý vrcholový manažer Skansky Fidler. Kořeny ve Skansce mají také další přední manažeři Hintonu - Petr Šimon a Petr Dvořák. Vznik ohlásil Hinton koncem listopadu.

Lidovky.cz, ČTK

Dremo Personaldienstleistung GmbH
PODLAHÁŘ - Německo - prémie 500 EURO!

Dremo Personaldienstleistung GmbH

nabízený plat: 72 000 - 84 000 Kč