Středa 20. ledna 2021svátek má Ilona 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bývalý akcionář PPF Šmejc vyměnil podíl za skupinu Home Credit

Jiří Šmejc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Šmejc | foto: Lidové noviny

PRAHA Bývalý akcionář skupiny PPF Jiří Šmejc se výměnou svého pětiprocentního akciového podílu v PPF stane přímým akcionářem Home Creditu a nově také předsedou představenstva skupiny Home Credit.

PPF o tom v úterý informovala v tiskové zprávě. Dosavadní finanční ředitel skupiny PPF Pavel Horák přejde k 1. lednu 2013 na pozici finančního ředitele skupiny Home Credit a stane se členem jeho představenstva. Novou finanční ředitelkou PPF bude Kateřina Jirásková, která dosud řídila Generali PPF Asset Management. O finance Home Creditu se dosud starala Soňa Slavtchevová.

Kellner vlastní 99,21 procenta
Nejbohatší Čech Petr Kellner tak bude mít v PPF Group N.V. akciový podíl 99,21 procenta, Ladislav Bartoníček 0,53 procenta a Jean-Pascal Duvieusart 0,26 procenta. Šmejc získá ve druhé etapě podíl PPF na dalších bankovních aktivech, Piraeus Bank a Air Bank.

ČTĚTE TAKÉ

Šmejc v roce 1992 začal podnikat a v roce 1993 se stal jednatelem a ředitelem firmy PUPP Consulting. V roce 1995 zastával pozici obchodního ředitele společnosti Middle Europe Finance, která obchodovala s cennými papíry se zaměřením na akvizice. Do konce roku 2004 byl 34procentním vlastníkem skupiny TV Nova. V roce 2004 začal působit ve skupině PPF a v roce 2005 se stal jejím akcionářem. Je v ní dominantně zodpovědný za řízení bankovnictví a aktivity v Rusku.

PPF a Home Credit
Skupina Home Credit patří k předním poskytovatelům spotřebitelského financování v Evropě. V letošním roce byly do holdingové společnosti Home Credit B.V. (zahrnující operace v Česku, Slovensku, Rusku a Bělorusku) konsolidovány také asijské operace (v Číně, Indii a Indonésii).

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

PPF je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Vlastní aktiva za zhruba 14,4 miliardy eur (360 miliard Kč), zahrnující různorodé aktivity od bankovnictví a pojišťovnictví přes nemovitosti, energetiku a těžbu nerostů až po ruský obchodní řetězec se spotřební elektronikou. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

,

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Sovák se k nám choval hodně arogantně, vzpomínají princezny na natáčení Arabely

Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová (na snímku) žije v Krefeldu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová žije v Krefeldu, Dagmar Patrasová v Praze. Prostřednictvím...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...