4. března 2010 18:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bývalý lídr splátkového prodeje Multiservis se stahuje z obchodů

vánoční nákupy (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy vánoční nákupy (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Firma GE Money Multiservis, kdysi tuzemská jednička ve splátkovém prodeji, začala hromadně obchodníkům vypovídat smlouvy na splátkový prodej. Na konci února je obdržela většina menších prodejců.

Velcí hráči se s Multiservisem rozcházejí postupně sami, nelíbí se jim nové podmínky splátkového prodeje, píše server iDNES.cz. Firma se chce soustředit hlavně na kreditní karty.

"Měli jsme nastavené nějaké parametry. Nové podmínky, které ležely na stole, pro nás nebyly zajímavé," uvedl serveru jednatel řetězce Sconto nábytek, posledního velkého odpadlíka od Multiservisu.

"I když i nadále budeme u některých obchodníků nabízet splátkový prodej, budou stále výraznější roli hrát kreditní karty," řekla serveru mluvčí GE Money Markéta Dvořáčková.

Podle statistiky České leasingové a finanční asociace Multiservis loni půjčil o 40 procent méně peněz než v roce 2008 a v žebříčku největších nebankovních úvěrových firem se propadl ze druhého na třetí místo, píše server.

GE Money Multiservis patří do americké skupiny General Electric. Ta působí v České republice ještě prostřednictvím GE Money Bank a GE Money Auto. Pod značkou GE Money Multiservis firma poskytuje i kreditní karty, hotovostní půjčky a nabízí financování aut.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!