24. listopadu 2011 13:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bývalý náměstek protikorupční policie Veselý nastupuje k Babišovi

Podnikatel, jeden z nejbohatších Čechů, miliardář Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podnikatel, jeden z nejbohatších Čechů, miliardář Andrej Babiš. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Bývalý náměstek protikorupční policie Jiří Veselý se stane bezpečnostním ředitelem ve společnosti Agrofert Holding miliardáře Andreje Babiše. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

"Společnost Agrofert Holding dlouhodobě hledala vhodného kandidáta na tuto pozici, který vzešel z výběrového řízení. Pan Veselý splňuje veškerá kritéria pro uvedenou pozici," uvedl majitel a generální ředitel holdingu Andrej Babiš.

ČTĚTE TAKÉ:

Veselý je podle Babiše prověřen Národním bezpečnostním úřadem na stupeň Tajné. "Jeho odborné znalosti, praxe v bezpečnostní problematice a morální kredit jsou na velmi vysoké úrovni," dodal Babiš.

Jiří Veselý byl ve funkci náměstka od 1. května. Na místo nastoupil z pozice šéfa ústecké pobočky protikorupční jednotky, kterou řídil od roku 2007. U policie působí zhruba 20 let, pracoval například v odboru hospodářské kriminality či v pobočce policejní inspekce, která vyšetřuje trestné činy policistů

Uvažovalo se o něm také jako o kandidátovi na šéfa protikorupční policie. Ke konci listopadu se rozhodl ukončit služební poměr a odejít do civilu.

Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.