2. října 2013 16:10, aktualizováno  17:09 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bývalý poslanec Šnajdr končí v dozorčí radě Čepra

Marek Šnajdr mezi novináři po propuštění z ostravské vazební věznice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Šnajdr mezi novináři po propuštění z ostravské vazební věznice | foto: ČTK

PRAHA Bývalý poslanec za ODS Marek Šnajdr rezignoval na místo v dozorčí radě společnosti Čepro, uvedl dnes server Česká pozice. Ministerstvo financí informaci potvrdilo s tím, že se ministr financí Jan Fischer teprve rozhodne, zda dosadí na jeho místo někoho jiného, nebo to nechá na příštím ministru financí.

Šnajdr byl obviněn a zatčen letos v červnu v souvislosti s údajným korupčním jednáním.

"Rezignační dopis pana Marka Šnajdra dorazil ve středu. Pan ministr tento krok uvítal, protože již dříve avizoval, že by chtěl pana Šnajdra z dozorčí rady společnosti Čepro odvolat," uvedl mluvčí ministerstva Ondřej Šrámek.

Šnajdr řekl Aktuálně.cz, že se rozhodl rezignovat k 30. září. "Zásadní důvody pro mé rozhodnutí jsou dva. Předně nechci, aby byla společnost Čepro uměle mediálně poškozována v souvislosti s politickou pseudokauzou, zvlášť za situace, kdy její odborné i hospodářské výsledky jsou výborné," uvedl Šnajdr.

Zároveň dodal, že odmítal tento krok udělat pod tlakem nezákonného trestního stíhání, a proto tak činí až nyní.

Bývalí poslanci ODS Marek Šnajdr a Ivan Fuksa

Bývalí poslanci ODS Marek Šnajdr a Ivan Fuksa

Šnajdr (ODS) patřil ke skupině rebelujících poslanců proti vládě Petra Nečase (ODS) loni na podzim. Právě přijetí funkce v dozorčí radě Čepra vedlo k červnovému obvinění Šnajdra policií. Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan jej vinil, společně s dalšími dvěma exposlanci ODS Petrem Tluchořem a Ivanem Fuksou, že za vzdání se mandátu přijali úplatek v podobě lukrativních postů ve státních firmách.

Na všechny tři poslance byla uvalena vazba, ale po červencovém rozhodnutí Nejvyššího soudu, že za výkon poslaneckého mandátu, který chrání imunita, je třeba považovat i různé politické dohody, kompromisy či politická rozhodnutí, byli z vazby propuštěni.

Celá aféra vedla k pádu Nečasovy vlády. Sám Nečas tvrdí, že nešlo o korupci, ale o běžný politický obchod.

ČTK, Lidovky.cz