7. ledna 2011 10:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bývalý šéf svazáků Ulčák otočil, chce ovládnout Sazku. Hlásí se i Synot

Sazka arena - otevření stadionu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka arena - otevření stadionu | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Vedle společnosti Penta a Radovana Vítka jsou novými uchazeči o finanční vstup do zadlužené loterijní společnosti Sazka podnikatel Martin Ulčák a skupina Synot, která patří mezi největší domácí hráče v loterijním byznysu. Řekl to Roman Ječmínek, šéf Českého autoklubu, který je minoritním akcionářem Sazky.

Informují o tom Hospodářské noviny (HN). "Byli jsme informováni, že v této chvíli mají zájem o vstup do Sazky čtyři investoři. Vedle Penty a Vítka to je firma E-Invest, za níž stojí pan Ulčák, a dále Synot," řekl HN Ječmínek.

Čtěte více

Ulčák zájem o finanční angažmá v Sazce potvrdil. "Jako jediný ze zájemců nepočítám s tím, že by současní akcionáři přišli o své podíly. Ostatní plánují, že by alespoň část akcií Sazky odkoupili," řekl Ulčák. Stanovisko společnosti Synot se deníku nepodařilo získat.

Kdo je Martin Ulčák?

Martin Ulčák

Krátce po vypuknutí sametové revoluce, byl Martin Ulčák předsedou Socialistického svazu mládeže. Dnes je pětačtyřicetiletý Ulčák úspěšný kapitalista, který si pochvaluje konexe z minulého režimu. Patří k nejvýznamnějším lobbistům, můžeme ho najít v pozadí mnoha politických událostí.

Ulčák byl Sazkou pověřen k jednání s věřiteli. Dosud prosazoval pouze restruktualizaci firmy, velké škrty a prodej nepotřebného majetek. Nyní do jednání vstupuje jako finanční investor.

Podle serveru Česká pozice má o účast na oddlužení firmy zájem i skupina KKCG Karla Komárka. Jeho mluvčí Daniel Plovajko to ale popřel. "Je to nesmysl," řekl.

Akcionáři Sazky ve čtvrtek jednali s představenstvem Sazky o aktuální situaci a finančním výhledu firmy. "Dostali jsme podrobnou analýzu toho, jak asi Sazka stojí, a určité výhledy," uvedl první místopředseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval bez bližších podrobností.

Mluvčí společnosti Sazka Zdeněk Zikmund ČTK sdělil, že akcionáři na poradě podpořili jednání s finančními partnery společnosti. Zároveň se zabývali nabídkami, které jako vlastníci společnosti obdrželi od různých finančních subjektů.

"Všechny (nabídky) jsou tak nekonkrétní, že se je ani neodvážím předložit na našem prezidiu," řekl HN Ječmínek.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz