Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bývalý vysoký manažer Agrofertu nastoupil do PPF. Měl by řešit převzetí mediální skupiny CME

Jan Kadaník.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Kadaník. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Do investiční skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera nastoupil Jan Kadaník, který v minulosti působil jako ředitel pro strategii v koncernu Agrofert. Mluvčí skupiny PPF Jitka Tkadlecová to potvrdila ČTK. Podle serveru Respekt.cz Kadaník za PPF vyjednává převzetí mediální skupiny CME, jejíž součástí je i televize Nova. Oblast médií by měl Kadaník dostat v PPF na starost i podle webu Borovan.cz.

„Jan Kadaník pracuje pro skupinu PPF. Jeho konkrétní pracovní pozice ve skupině bude předmětem budoucí dohody,“ uvedla Tkadlecová. Informace médií nechtěla komentovat. PPF oznámila převzetí CME koncem října, prostřednictvím telekomunikačního operátora O2 skupina také provozuje platformu O2 TV.

Respekt.cz s odvoláním na zdroje píše, že Kadaník je součástí hlavní vyjednávací skupiny, která za PPF řeší převzetí CME. Ve skupině je podle serveru ještě spoluzakladatel PPF a minoritní akcionář Ladislav Bartoníček a další dva zástupci. Kadaník na otázky ohledně detailů svého angažmá Respektu neodpověděl.

Nova se do majetku PPF vrací po 15 letech. PPF ovládla zadluženou televizní stanici už v roce 2002, CME dokončila její nákup zpět v roce 2005. Zaplatila 642 milionů dolarů (tehdy 14,8 miliardy Kč). PPF nyní podle podepsané dohody za celou CME včetně televizních stanic v Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku a ve Slovinsku zaplatí 2,1 miliardy dolarů (48,3 miliardy Kč). Obchod ještě podléhá schválení regulačních orgánů.

Kadaník v Agrofertu, který před převedením do svěřenských fondů vlastnil premiér Andrej Babiš (ANO), působil do roku 2007. Do skupiny přišel o šest let dříve jako externí poradce, odcházel z pozice ředitele pro strategii.

Posledních 12 let pracoval Kadaník ve švýcarské společnosti Ameropa, podle webu Borovan.cz v posledních pěti letech jako skupinový výkonný ředitel. Ameropa, jejíž roční obrat se pohybuje na úrovni několika miliard švýcarských franků, obchoduje s hnojivy, obilím a dalšími komoditami. Působí ve více než 30 zemích světa.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva za více než 47 miliard eur (1,2 bilionu korun).

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně
PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně

Šestiletý Honzík Hanuš se narodil s vrozenou vývojovou vadou pravé ruky. Když bylo malému půl roku, lékaři mu diagnostikovali opoždění...