13. května 2018 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bývalému kurýrovi začaly kvůli podvodu chodit domů tisíce zásilek. Cennosti si nechával

UPS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy UPS. | foto: Reuters

CHICAGO/PRAHA Bývalý zaměstnanec kurýrní společnosti UPS čelí obvinění z podvodu. Adresu sídla společnosti totiž změnil na místo svého zahradního domku v Chicagu, do kterého mu přicházely tisíce balíčků obsahující kreditní karty, šeky a dokumenty s citlivými údaji.

Čtyřiadvacetiletý Američan Dushaun Henderson-Spruce změnil sídlo firmy z ulice Glenlake Parkway v Atlantě na adresu svého domku Rogers Park v Chicagu. Změnu provedl na konci října minulého roku. Na dokumentech se přímo neidentifikoval, uvedl pouze iniciály „HS“, které byly později přepsány na „UPS“. Jeho podvod firma odhalila až v polovině ledna, po téměř třech měsících.

Podle serveru Chicago Tribute našli v domě vyšetřovatelé okolo 3 tisíc zásilek, mezi kterými byly dopisy adresované vysokým představitelům firmy, dokumenty s citlivými údaji, kreditní karty a šeky. Peníze ze šeků si Henderson-Spruce nechával, podle vyšetřovatelů se jejich hodnota vyšplhala na více než 58 tisíc dolarů (v přepočtu přes 1,2 milionu korun).

Dushaun Henderson-Spruce krátce pracoval pro UPS v roce 2012 jako doručovatel zásilek ve městě Hodgikins v Illinois. Nyní je ve vazbě a čeká na soud, který by měl proběhnout příští týden. Podle Chicago Tribute, kterým poskytl rozhovor, došlo k omylu a on sám se žádné chyby nedopustil. Podle něj mohlo dojít ke krádeži jeho identity, podrobnosti však nesdělil.

amAnna Mikolandová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz