Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

BYZNYS DNE: Jak vybrat televizi a dezertér Barroso

José Manuel Barroso | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy José Manuel Barroso | foto: Reuters

PRAHA USA varují, že zásah Evropské komise proti Applu, který v Irsku požíval nedovolených daňových výhod, může poškodit zahraniční investice v EU. Šéf firmy Tim Cook říká, že v ohrožení jsou pracovní místa. Češi ale mají příjemné starosti - konečně si mohou v klidu vybrat novou televizi.

Nový televizor si konečně lze koupit v klidu. Až doposud byly lidé jako na trní. Bude přístroj za spoustu tisíc fungovat i za pár let, až přijde takzvaná druhá digitalizace televizního vysílání? Ne všechny v Česku prodávané kusy si totiž musí s novým standardem DVB-T2 rozumnět, třebaže to jejich brožury tvrdí.

České radiokomunikace, které pozemní vysílání v tuzemsku technicky zajišťují, teď ale zřídily testovací laboratoř, kde ověřují kompatibilitu televizí i set top boxů.

Přístroje, které testem úspěšně projdou, budou označeny jednotným štítkem a zařazeny do seznamu na webu www.dvbt2overeno.cz. Zákazníci se tak nemusí stresovat, že vyhodili peníze oknem.

Volvo hledá lidi

Volvo plánuje na příští rok jeden z nejvěrších náborů ve své historii. Ve snaze o rozvoj bezpečnostních technologií, autonomního řízení a elektrifikace chce přijmout asi 400 nových inženýrů. Švédská automobilka, která v současnosti zaznamenává rostoucí prodeje luxusních modelů, si chce upevnit pozici na trhu s prémiovými vozy, jemuž nyní dominují především němečtí konkurenti. Většina nových inženýrů nastoupí do výzkumného a vývojového centra automobilky v Göteborgu.

Barroso přebíhá k nepříteli

Přes 76 tisíc podpisů už se nahromadilo pod peticí proti jmenování bývalého předsedy Evropské komise José Manuela Barrosa nevýkonným předsedou investiční banky Goldman Sachs. Petice zdůrazňuje především to, že Barroso se ve své politické funkci měl za úkol vyvést Evropu z ekonomické krize, na jejímž vzniku se právě tato banka podílela. Jako „morálně neakceptovatelné“ už jmenování označili i někteří politici, například francouzský prezident François Hollande

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!