18. října 2016 19:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

BYZNYS DNE: Nová česká banka, Kellnerovy dluhopisy a rostoucí zisk Goldmanů

Goldman překvapil svět výnosy. Díky podvodům na klientech? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Goldman překvapil svět výnosy. Díky podvodům na klientech? | foto: Shutterstock

PRAHA Výběr zpráv 18. října 2016: ČSOB nejspíš zůstane na poště, druhá kabelovka v zemi má nového majitele, šéf Visy odstoupil a EU nví co dál s Kanadou.

Česká pošta bude o poskytování finančních služeb po roce 2017 jednat se skupinou ČSOB. Banku, jež finanční služby na poštách zajišťuje i v současnosti, podnik vybral z 15 uchazečů. Výsledky výběru vhodného partnera pro zajištění finančních služeb pro drobné klienty včera schválila dozorčí rada podniku.

Česká národní banka povolila největší tuzemské družstevní záložně Creditas transformaci na banku. Kampelička patří doinvestiční skupiny Unicapital miliardáře Pavla Hubáčka, která nedávno koupila i podíl v polostátní ČD-Telematice.

Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) vydává dluhopisy za 54 miliard korun. Pohrobek Telefóniky vlastněný skupinou PPF Petra Kellnera chce prý finance použít na investice do rozvoje mobilních sítí azrychlení internetového připojení.

Investiční společnost 3TS Capital Partners spolu s dalšími akcionáři prodala druhou největší tuzemskou kabelovou televizi Nej.cz. Kupcem je skupina Kaprian Industrial Holding, za kterou stojí Karel Pražák, vminulosti spojený se skupinou PPF. Cenu transakce strany nezveřejnily.

Americká investiční banka Goldman Sachs Group ve třetím čtvrtletí zvýšila čistý zisk o47 procent na 2,09 miliardy dolarů (asi 1,4 miliardy korun). Banka uvedla, že její hospodaření podpořil vysoký růst příjmů z obchodování. Zisk vzrostl již druhé čtvrtletí za sebou, zatímco v předchozích čtyřech čtvrtletích klesal.

Generální ředitel kartové společnosti Visa Charles Scharf odchází. Oznámil, že řízení společnosti se sídlem v San Francisku se neslučuje s rodinou žijící na východním pobřeží USA. Scharf zorganizoval spojení firmy Visa s evropskou sesterskou společností Visa Europe. Pod jeho vedením se cena akcií firmy více než ztrojnásobila.

Evropská unie se zatím stále neshodla na podpisu obchodní dohody CETA s Kanadou, vyplynulo z dnešní mimořádné schůzky ministrů členských zemí. Už příští čtvrtek by se přitom v Bruselu měl uskutečnit summit, na němž má být smlouva, označovaná za průlomovou, podepsána.

Jan Klesla, ČTK
Jan Klesla

Autor

Jan Kleslajan.klesla@lidovky.czČlánky