8. května 2017 19:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

BYZNYS DNE: Rok brexitu boháčům prospěl

Vlajka EU před věží Big Ben v den vyhlášení brexitu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlajka EU před věží Big Ben v den vyhlášení brexitu. | foto: Reuters

PRAHA Majetek tisíce nejbohatších jednotlivců či rodin žijících v­ Británii stoupl za poslední rok o 14 procent. Vyplývá to z každoročního žebříčku listu The Sunday Times. Majetek nejbohatší tisícovky tak dosáhl 658 miliard liber (přes 20 bilionů korun).

„Čekali jsme, že referendum bude mít efekt jakési studené sprchy, ale očekávání se nenaplnila,“ uvedl nedělník v odkaze na hlasování o vystoupení z ­EU loni v červnu. Největší majetek – 16,2 miliardy liber (511 miliard korun) – mají na kontě indičtí bratři Sri a Gopi Hindujaové se svým finančně-průmyslovým impériem. Jsou tedy přesně dvakrát tak bohatí jako nejbohatší Čech Petr Kellner.

Za poslední rok přibylo na českých silnicích 82 sportovních vozů Ferrari. Celkový počet vozů se vzpínajícím se koněm ve znaku tak v registru vozidel dosáhl na konci března čísla 735. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.

Novým sponzorem Mezinárodní fotbalové federace se stala letecká společnost Qatar Airways. Podle agentury Reuters s ní FIFA uzavřela smlouvu do roku 2022.

Jan Klesla

Autor

Jan Kleslajan.klesla@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!