Diskuse k článku: Chcete být jako Musk nebo Gates? ‚Kopírování návyků úspěšných lidí nemá budoucnost‘

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 3.1.2019 0:30
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Stržanovský 2.1.2019 12:36

Móda na hlavě nic a na bradě všechno už by snad mohla začít odeznívat.

D. Polanský 2.1.2019 9:15

Předsevzetí jsou jenom taková pozlátka, jedině předsevzetí co si dávám, dožít se do konce dalšího roku, tedy pokud to Hospodinovy nevadí. Pokud ano, i tohle předsevzetí je k ničemu.

P. Čech 2.1.2019 7:37

Podle mne je to úplně o něčem jiném. Za prvé o tom, že všelijaká novoroční předsevzetí jsou vymýšlena pod vlivem vypitého alkoholu. Za druhé, lidé nejsou spokojeni se svým životem a vinu nesvalují na sebe ale na nějaký svůj zvyk či závislost. Osobně jsem si nikdy žádné novoroční předsevzetí nedal, protože toto vše vím. 50 let jsem nemálo kouřil a před 6 lety ze dne na den přestal. K tomu jsem ovšem nepotřeboval nový rok. Je pravdou, že pokud se člověk k něčemu takovému rozhoduje, potřebuje t.zv. berličku. Pro mne byla tou berličkou zlodějská nenažranost státu, který denně ode mne dostával na základě zákona cca 50 Kč, aniž by mi za to něco konkrétního dával. A to jsem kouřil ty nejlevnější cigarety. Další berličkou byl Kalousek, v té době ministr financí. Nebudu , sice přeneseně ale přece, dávat Kalouskovi denně jen tak 50 Kč, že? Novoroční předsevzetí si dávají zejména slaboši 90% z nich to nemyslí vážně a těch 10% je stejně nedodrží. Je to jen takový hloupý, český folklór.

J. Novak 3.1.2019 0:30

Když jsem ještě před pár lety také "nemálo" kouřil, tak jsem si myslel že vrcholem projevu mé silné vůle by bylo přestat kouřit. Pak jsem přestal. Ze dne na den. Ono to asi jinak nejde. Šlo to snadno. Velice snadno. Vlastně o mnoho snadněji než jsem předpokládal. Ono je totiž mnohem snadnější se zdržet "něčeho" , než se k "něčemu" přinutit. Třeba k tělesnému cvičení .. venku na mrazu. To aby si pod tím někdo nepředstavoval třebas nějaké postelové hrátky :-)

Najdete na Lidovky.cz