Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Celé vedení Bestsportu padlo. Včetně Hušáka

Aleš Hušák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aleš Hušák | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Valná hromada společnosti Bestsport, provozovatele a majitele O2 arény, odvolala celé představenstvo firmy, včetně místopředsedy Aleše Hušáka. Toho ve funkci nahradí Petr Bernátek, jediný, který v novém vedení Bestsportu není přímo spojen se sportovními svazy, ale má blízko ke KKCG miliardáře Karla Komárka.

Uvedl to dnes server Aktuálně.cz. Bestsport je stejně jako loterijní společnost Sazka, kde je Hušák generálním ředitelem a předsedou představenstva, v úpadku. Bestsport je vlastněn Občanským sdružením Zelený ostrov (OSZO), které má stejné majitele jako Sazka, tedy sportovní svazy. Bestsport sám na sebe podal insolvenční návrh 31. března.

Vše o kauze Sazka


Hušákův nástupce v představenstvu Bestsportu Bernátek je podle serveru bývalým policejním důstojníkem, později byl konkurzním správcem.

V době, když už nebyl v policejních službách, měl jeho tým dva klienty známých jmen - Jiřího Čunka a Stanislava Grosse. Prvnímu pomáhal v době, kdy byl podezřelý z korupce, expremiérovi Grossovi zase v době, kdy musel opustit politické funkce, napsal server.

Kvůli problémům se splácením výstavby O2 arény se Sazka dostala do insolvence. Bestsport, který arénu postavil, dostával od Sazky peníze přes Občanské sdružení Zelený ostrov. Sazce je pak odváděl, aby mohla splácet dluhopisy. Bestsport je také mezi věřiteli Sazky, přihlásil pohledávku ve 23 milionů korun.

Čtěte také:

Většinovým držitelem dluhopisů Sazky je finanční skupina KKCG prostřednictvím svých firem společně s investiční skupinou PPF. V pátek soud obdržel dosud největší pohledávku za Sazkou, od OSZO za celkem 8,128 miliardy Kč.

Valná hromada občanského sdružení OSZO v úterý ale přijala usnesení, podle kterého sdružení tuto pohledávku nepodalo. Nyní existují další dvě pohledávky v totožné výši, a to od kyperské firmy Alfa Capital Holding a lichtenštejnské Oldeira Anstalt.

Soud vyzval věřitele Bestsportu, aby své dosud nepřihlášené pohledávky přihlásili ve lhůtě 30 dnů ode dne rozhodnutí o úpadku u Městského soudu v Praze. Přezkumné jednání k přihlášeným pohledávkám stanovil na 20.

července. Insolvenční správkyni soud uložil, aby nejpozději do 5. července předložila soudu seznam přihlášených pohledávek a do 13.července předložila soudu zprávu o hospodářské situaci dlužníka.

Insolvenční správce Sazky Josef Cupka považoval Sazku a Bestsport za koncern. Soud tak mohl insolvenční řízení se Sazkou a jí spřízněnou firmou Bestsport sloučit. Sazka byla proti tomu. Cupka ve svém vyjádření pro soud argumentoval například personálním propojením obou firem a finančními toky, které mezi loterijní firmou a Bestsportem fungovaly či fungují.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....