11. dubna 2018 11:17, aktualizováno  12:17 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Celníci kontrolují legálnost zaměstnanců v českém skladu Amazonu

Sklad Amazonu ve středočeské Dobrovízi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sklad Amazonu ve středočeské Dobrovízi. | foto:  Dan Materna, MAFRA

DOBROVÍZ Celníci a policisté ve středu zasahují v areálu Amazonu v Dobrovízi u Prahy, kontrolují, zda jsou všichni pracovníci zaměstnáni legálně. Celníci zasahují ve více firmách v celé republice, řekla mluvčí celní správy Martina Kaňková.

Celostátní kontrolní akce je plánovaná jako vícedenní, její výsledky by měly být známé příští týden, uvedla Kaňková. „Kontrolní akce se týká více firem v každém regionu,“ řekla mluvčí.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě, patří americké společnosti Amazon.com, Inc. Má více než 140 distribučních center, z toho přibližně třetinu v Evropě. Například v Polsku má čtyři distribuční centra. Amazon chce mít v ČR do konce letošního roku 5000 stálých zaměstnanců, nyní jich má více než 4500. Nové pozice v různých oborech přibudou v distribučním centru v Dobrovízi u Prahy i v korporátní kanceláři v pražských Dejvicích.

ČTK