7. června 2012 17:28 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Celníci zabavili v tržnici falešného Sklepmistra

Víno - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Víno - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Celníci zajistili ve středu v několika obchodech v pražské tržnici Sapa celkem 2432 litrů vína neoprávněně označeného ochrannou známkou Původní sklepmistr. Podnět ke kontrole dal přímo vlastník známky, společnost České vinařské závody a.s. Informovala o tom tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková.

"Nabízené padělky se lišily od originálních výrobků nejen etiketou, cenou a korkem, ale především podřadnou kvalitou," řekla Kaňková.

Původní sklepmistr je polosladké stolní víno, které se vyrábí ve třech variantách - bílé, růžové a červené. V minulosti se jmenovalo Pražský sklepmistr, po vstupu do EU se muselo přejmenovat. Výrobce upozorňuje, že padělky nabízejí asijské tržnice a večerky, které již přes rok nejsou jeho přímými odběrateli.

"Je smutné, že vedle značkové elektroniky a textilu se stávají předmětem padělání i naše tradiční potravinářské výrobky," uvedl generální ředitel Českých vinařských závodů Libor Výleta. Podle mluvčí v rukou celníků skončilo i více než 30.000 kusů padělků drogistického zboží, které mohly vlastníkům značek způsobit škodu téměř čtyři miliony korun.

Lidovky.cz, ČTK