Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Developer Central Group koupil komplex kancelářských budov na pražském Žižkově

Developer Central Group koupil komplex kancelářských budov v Olšanské ulici na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Developer Central Group koupil komplex kancelářských budov v Olšanské ulici na... | foto: maps.google.com

PRAHA Developer Central Group koupil komplex kancelářských budov v Olšanské ulici na pražském Žižkově. Informuje o tom pondělní vydání deníku E15, podle kterého se prodejní cena pohybovala ve stovkách milionů korun. Původním vlastníkem objektů byla společnost Pražská správa nemovitostí miliardáře Václava Skaly.

Pozemek koupený od PSN má rozlohu 8800 metrů čtverečních. Na něm stojící budovy nabízejí k pronájmu 15 tisíc čtverečních metrů kanceláří. „Nemovitost jsme koupili, zaplatili a ještě několik let ji budeme pronajímat ve stávajícím režimu,“ řekl listu majitel Central Group Dušan Kunovský. Akvizice podle něj zapadá do strategie Central Group v této části metropole. Cenu Kunovský neprozradil, podle deníku E15 se pohybovala kolem 400 milionů korun.

Central Group je na Žižkově velmi aktivní. Na Olšanské ulici developer loni dokončil projekt Residence Garden Towers se 700 byty. Letos na jaře navíc koupil vedle stojící sídlo společnosti Česká telekomunikační infrastruktura, a to i s okolními pozemky o rozloze 40 tisíc metrů čtverečních.

V roce 2019 chce Central Group začít budovat projekt Parková čtvrť severně od žižkovského nákladové nádraží. Za zhruba devět miliard korun tam chce postavit 2100 až 2600 bytů, park a školku.

Developerská společnost Central Group působí prakticky výhradně na pražském trhu od roku 1994. Firma loni prodala 1243 nových bytů zhruba za 5,2 miliardy korun.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Hyundai | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

Hyundai | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Hyundai | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROMECHANIK

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 24 000 - 29 000 Kč