Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Centrum Černý Most je jedno z 5 největších ve střední Evropě

Nově otvírané Centrum Černý Most (CČM) se v pátek 22. března zařadí mezi pět největších nákupních parků ve střední Evropě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nově otvírané Centrum Černý Most (CČM) se v pátek 22. března zařadí mezi pět největších nákupních parků ve střední Evropě. | foto: ČTK

PRAHA Nově otvírané Centrum Černý Most se v pátek zařadí mezi pět největších nákupních parků ve střední Evropě. Rozšíření shopping centra stálo 2,5 miliardy korun. Centrum, které se návštěvníkům otevře po dvou letech výstavby, nabídne 162 obchodů, mezi nimi 15 nových značek na českém trhu, uvedl provozovatel centra, společnost Unibail-Rodamco.

Prodejní plocha se zvýšila na 81 tisíc metrů čtverečních, parkovacích míst centrum nabídne 3200.

Unibail-Rodamco slibuje zákazníkům začátek nové éry nakupování. Nákupní park kromě obchodů nabídne dětské herní plochy s interaktivní podlahou, relaxační zóny vybavené časopisy či obrazovkami. Mezi speciálně koncipované prostory centra patří místnost pro kojící ženy, šatna s možností dobití telefonu či sprchy pro zákazníky.

Interiér nově otvíraného nákupního Centra Černý Most (CČM).

Interiér nově otvíraného nákupního Centra Černý Most (CČM).

"Použili jsme nejnovější materiály i technologie v souladu s naší politikou udržitelného rozvoje a co nejnižšího dopadu na životní prostředí. Zákazníkům přinášíme centrum zcela nové generace, jehož koncept vyniká unikátním a zároveň ekologickým designem," uvedl výkonný ředitel Unibail-Rodamco pro střední Evropu Arnaud Burlin. Projekt byl koncipován architekty britské společnosti Benoy.

Provozovatel centra Unibail-Rodamco

Společnost Unibail-Rodamco SE, která vznikla v roce 1968, je největší evropská akciová společnost investující do komerčních nemovitostí. Působí ve 12 zemích Evropské unie a hodnota portfolia skupiny k 31. prosinci 2012 byla oceněna na 29,3 miliardy eur. Skupina je investorem, developerem a zároveň i provozovatelem svých aktiv

Patnáct značek se představí v české premiéře, dalších více než 20 obchodů se poprvé zákazníkům ukáže v novém kabátě. Mezi novými značkami jsou prodejce sportu Decathlon, portugalská móda pro nejmenší RINDO SQUID KIDS, prodejce hraček SMYK nebo mexická restaurace Rancheros. Návštěvníci se kromě obchodů mohou těšit na zábavní a relaxační zóny nebo interaktivní herní plochy pro děti.

Britský oděvní řetězec Marks & Spencer v centru otevře největší prodejnu v Česku a druhou největší v Evropě.

Britský oděvní řetězec Marks & Spencer v centru otevře největší prodejnu v Česku a druhou největší v Evropě.

Britský oděvní řetězec Marks & Spencer v centru otevře největší prodejnu v Česku a druhou největší v Evropě. "Je to nejpokrokovější a nejmodernější prodejna řetězce, pokud jde o vzhled, mimo Velkou Británii," uvedl ředitel M&S pro střední a východní Evropu Jonathan Smith. Centrum Černý Most se poprvé otevřelo návštěvníkům v roce 1997, jako vůbec první nákupní centrum v České republice.

Společnost Unibail-Rodamco SE, která vznikla v roce 1968, je největší evropská akciová společnost investující do komerčních nemovitostí. Působí ve 12 zemích Evropské unie a hodnota portfolia skupiny k 31. prosinci 2012 byla oceněna na 29,3 miliardy eur. Skupina je investorem, developerem a zároveň i provozovatelem svých aktiv.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...