Diskuse k článku: Černý leden, přibylo 50 tisíc lidí bez práce

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 95
  • Poslední: 18.2.2009 23:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
9.2.2009 16:02

LIDE BEZ PRACE

Tady ve statech jsou oblasti pres 15% nezamestnanych, a ted cetl v novinach 1 tisic lidi se hlasi pro 50 praci. U vas to neni tak spatne, jak tady>->-

9.2.2009 13:58

Ještě by jste cinkali?

Když před ledy na Václaváku cinkali klíči, ta si mnozí neuvědomovali že o ty klíče mohou docela dobře přijít - a to zcela svobodně a demokraticky. Prostě neviditelná ruka trhu zašátrá v davu a tu a tam někoho postaví mimo "normální" společnost. Kapitalismus potřebuje armádu nezaměstnaných pro vytváření záporné motivace (hrozby) pro ty, kteří pracují. Jak říkal poslanec Morava - motivace je kladné nebo záporná.

9.2.2009 15:20

Samozřejmě

Zaplaťpánbůh, že šel bolševik do kytek! Každý neduh ve svobodné společnosti je mi milejší, než plánované štěstí v komunistické dikatuře.

9.2.2009 16:23

Re: Samozřejmě

Hlavně aby vám to Slone vydrželo, to je teprve začátek,  takže se připravte na mnohem rasantnější neduhy. To se vám ta diktatura  bude ještě zdát jako procházka růžovým sadem.Ale je pravda, že teď m ůžete na ty miliardáře nadávat - je to ovšem asi tak všechno.

16.2.2009 12:43

Re: Samozřejmě

Vse je jen o tom jak je clovek schopnej, ty nejschopnejsi vzdy vydrzi, to je zakon prirody, proto mi je blizsi zakon dzungle, nez zakon preplneneho veprina, kde misto aby nektera prasata sla od koryta uziraj tem schopnejsim zradlo...

16.2.2009 12:19

Re: Ještě by jste cinkali?

Taky nevis o cem mluvis, v socialismu byli nezamestnani, akorat se jim vytvareli pseudomista, to je horsi nez bejt nezamestnanej...[:-©] pral bych ti mit pred sebou budoucnost zigulik v 40 letech s moznosti vybrat si za uplatu kolo favorita nebo skladacku, to same s jinym sortimentem, napr. jeden druh jogurtu s trema umelejma prichutema. Zarucuji ze bys za tyden emigroval cucaku.

18.2.2009 23:28

Re: Ještě by jste cinkali?

cinkali, cinkali. Taky si teď cinkáme :-P

Zato Vy si můžete akorát cikať.

9.2.2009 13:20

Dotaz?

Lidi pořád brečí, jak je špatně. Tak asi žiji v jiném státě, protože, když jedu kolem marketů, tak se nemůžu vynadívat na plné parkoviště aut, narvaný obchoďák a lidi kupují, jak protržení KRIZE - NEKRIZE. A nejde jen o žrádlo, ale i v prodejnách spotřebního zboží či nábytku je plno. Vysvětlí mně to někdo. Kdyby bylo špatně, tak přeci vše zeje prázdnotou, jak v 30tých letech za opravdové krize.

Lidi se mají, až moc dobře. Je třeba, aby se omezily dávky v nezaměstnanosti - nejlépe je úplně zrušit, poté by si lidé začali vážit práce a podnikatelů-zaměstnavatelů. Bohatý podnikatel produkuje bohatství a lidi kolem něj bohatnou, chudáci,žebráci,holota neprodukujou nic a lidi kolem nich pouze chudnou! Tohle je nejzákladnější princip ekonomiky! Važme si svých boháčů, protože, když nebudou, tak zůstane jen ta chudina a od nich se dočkáte jen natažených rukou.

9.2.2009 13:21

Re: Dotaz?

Vysvětluj tohle v zemi, kde je závist na prvním místě.....

9.2.2009 13:38

Re: Dotaz?

A takhle po kolenou nemáme lozit ty veleúspěšný podnikateli bolševismus vznikl z fedualismu a vám modrobolševici by ten řád mooc vyhovoval bez nás by jste byli nuly ještě omezit lidská práva a bude to horší jak za komančů!!

9.2.2009 13:46

Re: Dotaz?

To je pravda, že zaměstnanci jsou třeba, o tom žádná, ale mám otázku. Koho je víc třeba? Zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají, tedy dávají práci za mzdu a vytváří pracovní místa, nebo zaměstnanců, kteří pracují za mzdu a dělají to co jim zaměstnavatel určí?

Popřemýšlej a napiš.

Mám jeden komentář, když nebude ten co vytváří, tak nemůže být ten kdo konzumuje - v pohledu k prácovní činnosti.

9.2.2009 14:04

Re: Dotaz?

Odpovím otázkou: Potřebuje člověk více levou nebo pravou srdeční komoru?

Jde jenom o to, že někoho více baví podnikat a shánět prachy, a někoho baví (a umí to) odborná práce. Toť vše! Protože je ovládání lidí většinou nepříjemná práce, honoruje se zpravidla většími penězi.

9.2.2009 14:22

Re: Dotaz?

Jenže on nemluvil o pracujících, ale o flákačích na sociálních dávkách.

Mentalita lidí se od 30. let změnila, např. v Ústeckém kraji jsem osobně poznal, že lidé se běžně rozmýšlejí, jestli budou pracovat, nebo půjdou na "sociálku".

Prostě být na sociálních dávkách je pro ně normální životní volba podobná jako např. jestli půjdou studovat nebo pracovat! 8-o

9.2.2009 14:34

ně normální životní volba ?? nebo je to jediné východisko

Vyčítáte těm lidem, že uvažují ryze po Klausovsku a ekonomicky. Prostě i ti občané, kterým byl shury dán rozum na práci za minimální mzdu mají toho rozumu ještě tolik, aby si spočítali, že cesta do a z práce jim, při příšené dopravníí obslužnosti venkova za miliardové dotace, zabere 4 hodiny denně cesta, zbytek do 4 hodin je čekání na spoj) a projezdí nejméně 1000,- měsíčně. Suma sumárum jim zaměstnání zabere v průměru 12 hodin  za den a minimální mzda bude nižší o cestovní náklady. Propočteno do hodinové mzdy pak zjistí, že lepší bude, když nebudou dělat vůbec nic.

(30-45 min

9.2.2009 14:50

Re: Omyl

Právě tento kalkul je cesta do pekel! Práce jako taková je motivující a pro rozumného zaměstnance, který v tuto chvíli dělál za minimální mzdu, časem přejde na lépe placenou práci, nebo bude povýšen. Hlavně takový zaměstnanci jsou všude hýčkáni. Obráceně, když začnou lidi kalkulovat čistě jestli se jim vyplatí pracovat nebo sedět doma za stejné peníze od státu (podpora v nezaměstnanosti) se stávají mentálně nezaměstnatelní - tzn. i kdyby jste jim nabídli cokoliv, tak vždy si najdou věc proč práci odmítnout. Dál čím déle je člověk bez práce, tím méně je o něj zájem. Znám lidi, kteří čistě z lenosti a z Vašeho zmíněného kalkulu nešli pracovat a teď jsou již 8-12 let bez práce. Chtějí rodinu, vzali by teď i "helfra" na stavbě, ale nikdo je nechce. A to jsou odborně vzdělaní, ale technologie, v kterých se vyučily jsou ty tam a oni (sice s výučním listem), ale bez současné odbornosti s novými technologiemi jsou nepoužitelní. A naopak Ti, kteří pracovali před lety za minimum a byli v tu chvíli těmto chytrákům k smíchu se stali parťáky, nebo mistry a poměrně dobře placenými zaměstnancemi a jsou nezastupitelní ve své pozici.Mají fungující rodiny a daří se jim. (tohle platí u všech stupňů vzdělanosti) Chápete již?

9.2.2009 16:28

Re: Omyl

Ale já to chápu, nicméně je třeba připustit, že bez přijatelné dopravní obslužnosti  prostě lidí do práce za nízké platy jezdit nebudou.

Co třeba snížit podporu v nezaměstnosti vyplácenou v hotovosti a uhradit nezaměstnaným jakýsi měsíční kupon na MHD či autobus. a vlak.?

9.2.2009 15:37

Re: ně normální životní volba ?? nebo je to jediné východisko

Máte svatou pravdu.Z toho vyplývá, že podpora, kterou od státu člověk po více jak roku bez zaměstnání dostane, by měla stačit opravdu na přežití.

9.2.2009 13:44

Re: Dotaz?

Záleží na tom,kde bydlíš ,protože svýma vlastníma očima vidím pravý opak-prázdné malé obchody a oproti situaci před půl rokem i markety.A k těm podnikatelům-myslím,že je načase se mrknout na odpočty z daní-připadá mi naprosto mimo,když si podnikatel odečte vše,co jde ,včetně telky,auta i kytky matce na hrob.Zaměstnanec,který poměrně odvádí na daních mnohem víc si nemůže odečíst ani cestu do práce.A ta tvoje terminologie/chudáci,žebráci,holota/ o tobě prozrazuje mnohé.A věř mi,všechno na světě se mění,ať se ti někdy nestane,že tou holotou budeš sám-tady,nebo třeba někde jinde.

9.2.2009 14:25

Re: Dotaz?

Kdyby podnikatelé neměli ty odpisy DPH, tak už to opravdu 2/3 z nich můžou zabalit.

9.2.2009 15:12

Re: Dotaz?

Takže když se dává nezaměstnaným podpora,kterou si defakto zaplatili na soc.pojištění,je to hnus.A když si podnikatel odečte i šprcky,je to košer?

9.2.2009 15:17

Re: Dotaz?

Záleží na tom, jestli jsou nezaměstnaní z donucení nebo z lenosti, viz debata výše,

Mimochodem, jeden z receptů proti krizi, který prosazuje ČSSD, je zvýšit spotřebu - a nezvyšují snad odpočty DPH spotřebu?

Zvyšují - a podstatně více, než nějaké krizové sociální dávky, které navrhuje dRath.

9.2.2009 15:26

Re: Dotaz?

Jak dlouho by musel být zaměstnanec zaměstnán, aby si zaplatil svou podporu v nezaměstnanosti (např. 1rok cca 7.000,-Kč/měsíčně). Tak budem počítat 1 rok nezaměstnaný = 86.000,-Kč/rok podpory. Kdyby byl zaměstnaný, a vydělával 20.000,-Kč/měs.hrubého, tak zaměstnanec na soc.poj. odevzdá státu 1.600,-Kč. Tedy aby na sebe vydělal v nezaměstnanosti na měsíční výplatu 7.000,-Kč, musel by být zaměstnán cca 4,5 měsíce x 12 (tj. rok), tak by musel být zaměstnán 52,5 měsíce což je 4,5 roku. A teď si vem, že budeš nezaměstnán hned po škole, tak z čeho by se Ti podpora zaplatila?!

9.2.2009 15:40

Re: Dotaz?

Dovedl byste mi poradit, jak se dá televize odečíst z daní (myšlen daňový základ)?

9.2.2009 15:43

Re: Dotaz?

Záleží na tom, jakým způsobem platíte daně a jak započítáváte náklady.

9.2.2009 15:57

Re: Dotaz?

Jistě, takže buď paušálem, potom je mi doklad od televize k ničemu, nebo ho založím do účetnictví a první kontrola mi ho vyhodí a dodaní i s flastrem. Sám jsa zaměstnanec, vyletěl bych z kůže, když čtu od nějakého ukřivděného, ajk nákup v Makru je bez DPH a ještě se to odpočte z daní.

9.2.2009 16:54

Re: Dotaz?

Nesmysl. Nákup v Makru je včetně DPH. Co se televize týče, odečíst lze "vše co přispívá k zajištění a udržení přijmů", je jen na vás zda tu tv obhájíte, ostatně je to blbina to řešit v době, kdy se monitor k PC a TV často liší jen rozlišením a v mnoha případech jde o zaměnitelná zařízení.

9.2.2009 13:51

Re: Dotaz?

V 30.letech bylo vseho dost. Chybely jen penize.

Jedine reseni, je zavest otroctvi, nebo alespon nevolnictvi, aby ti chytri se mohli ucinne starat o ty menecenne hlupaky.

9.2.2009 14:27

Re: Dotaz?

To je ale typicky socialistické řešení ;-D

Pravice klade důraz na individuální úsilí, bohatnutí vlastní prací, sebezdokonalování atd., což se socialistům moc nelíbí, protože takoví lidé se špatně podplácejí sociálními výhodami.

9.2.2009 19:14

Re: Dotaz?

I brat bohatym je prace

9.2.2009 12:59

To je blbé..

A teď co je lepší ? Nadávat na netu anebo se poohlédnout ....

Možná chvilku za menší openíze nebo i s delším dojížděním, ale furt je to práce.... Sedět a naříkat nepomůže....

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

DANIEL, ADAM A ZBYHNĚV. Táta Hložek (vpravo) se svými syny Danielem a Adamem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Tyson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...