28. dubna 2013 15:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Češi se pojišťují proti teroristům i pro případ narození dvojčat

Uzavření smlouvy - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uzavření smlouvy - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Češi se mohou pojistit proti teroristům, dopravním pokutám, pomalování domu graffiti, pro případ narození dvojčat či proti špatnému počasí. Ve světě jsou populární i pojistky proti únosům mimozemšťany nebo špatnému natankování.

Pojišťovny například zareagovaly na nedávné tragické události v Bostonu a v Pákistánu. I Češi tak nyní mají šanci pojistit se proti zranění při teroristickém útoku nebo proti únosu. Informoval o tom portál ePojisteni.cz, který nabízí pojištění přes internet.

"Zejména firmy, pracující v rizikových zemích, mají v posledních týdnech o pojištění proti únosu jejich českých zaměstnanců a platbě výkupného velký zájem," uvedl odborník na pojištění z ePojisteni.cz David Holý.

Mezi kuriózními pojistkami je například pojištění pro případ narození dvojčat či trojčat. Pojištění rodiče v takovém případě dostanou několik desítek tisíc korun. Zejména majitelé domů využívají i pojištění proti graffiti, které má v nabídce například Slavia pojišťovna. Do nabídky tuzemských pojišťoven se vrací i pojištění proti špatnému počasí, které bylo velmi populární počátkem 20. století.

ČTĚTE DÁLE:

Mimořádně kuriózní pojištění lze najít zejména v nabídce specializovaných pojišťoven ze zahraničí. Majitelé golfových hřišť se například mohou pojistit pro případ, že některý z hráčů na jejich hřišti dá tzv. hole-in-one (dostane míček do jamky na první úder), protože mnohá hřiště hráčům za tento úspěch nabízejí odměnu v podobě automobilu či luxusní dovolené.

Asi nejzajímavějším pojištěním ze současné nabídky je však pojistka proti únosu mimozemšťany. "Jde o pojištění, které je v nabídce jedné floridské pojišťovny, specializované na ufologii. Oběť únosu má nárok na vysokou odměnu, ovšem jenom v případě, že se podaří únos věrohodně prokázat," uvedl Holý.

Mezi pojištění, jež jsou kuriózní, ale zároveň mají své opodstatnění, patří například pojištění proti uvíznutí ve výtahu, proti natankování benzínu do nádrže dieselu nebo proti zrušení svatby na poslední chvíli.

Úsměvnou nabídkou je pojistka proti tomu, že se klient po silvestrovských oslavách probudí na záchytce. "V zahraničí popularita těchto kuriózních pojištění stále roste. Je to ovšem především kvůli tomu, že lidé si tato pojištění dávají jako dárky," uzavřel Holý.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!