27. prosince 2011 10:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Češi si nadělili desítky tisíc mobilů. Frčely ty chytré

Chytrý mobilní telefon N9 od firmy Nokia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chytrý mobilní telefon N9 od firmy Nokia. | foto: Reuters

PRAHA Mezi časté vánoční dárky v Česku i letos patřily mobilní telefony a například jen do sítě 02 operátora Telefónica Czech Republic se na Štědrý den a Boží hod přihlásilo zhruba 89.000 nových přístrojů. Většinu aktivovaných mobilů přitom tvořily chytré přístroje.

Operátoři Vodafone a T-Mobile Czech Republic vánoční statistiky zatím nezveřejnily.

"Ježíšek nejčastěji naděloval značky Samsung a Nokia, od kterých odebral prakticky srovnatelné množství telefonů. Mobily těchto dvou značek tvořily zhruba polovinu všech nově přihlášených do sítě O2. Další výrobci, kteří významněji promluvili do statistik, byli HTC a Sony Ericsson," uvedl Hany Farghali ze společnosti Telefónica Czech Republic.

ČTĚTE TAKÉ:

Zhruba tři čtvrtiny všech nově přihlášených telefonů v síti O2 o Vánocích spadalo do kategorie chytrých telefonů a drtivá většina z nich měla dotykové displeje.

Mobilní telefony, zejména ty s přívlastkem chytré, byly podle obchodníků hitem letošních Vánoc. Velký zájem byl také například o multimediální tablety či čtečky knih.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!