2. prosince 2010 9:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Češi vyhledávají Kukyho, Chucka Norrise a rady na okouzlení Francouzek

Chuck Norris | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chuck Norris | foto: Reprofoto

PRAHA Největší nárůst dotazů v české mutaci vyhledávače Google letos zaznamenal Facebook, následován filmovou postavičkou Kukym a tabletem iPad. Výsledky žebříčku Google Zeitgeist 2010 firma oznámila v tiskové zprávě.

"Češi znovu potvrdili, že největší zájem mají o nové technologie. Žebříček největších skokanů ve vyhledávání ukazuje, že oproti roku 2009 Češi více hledali informace o domácích filmech a lokální politice," uvedla mluvčí Jana Zichová. V první desítce se umístily i komunální volby a dějiště olympiády Vancouver 2010.

Absolutně nejvyhledávanějšími slovy byly letos Praha, Facebook a mp3. Loni vedly mp3 před free a video.

Chuck Norris není jednička, ale čtyřka

"Je zajímavé, že žebříček nejhledanějších pojmů za rok 2010 se od toho loňského příliš neliší. Polovina dotazů dosáhla dokonce i na stejnou příčku, což naznačuje stejně vysokou úroveň zájmu: TV, YouTube, hry, práce a mapy. Facebook se posunul o pět příček výš a mp3 překvapivě kleslo z první příčky na bronzovou pozici," dodala Zichová.

Skokani vyhledávání Google v ČR

1. Facebook přihlášení 2. Kuky se vrací 3. iPad 4. komunální volby 2010 5. Shakes a Fidget 6. Zelene imperium 7. Dobyvatel 8. Okresní přebor 9. Nokia 10. Vancouver 2010

Mezi celosvětovými celebritami letos zazářil zpěvák Justin Bieber, který na YouTube porazil i takovou hvězdu, jakou je Lady Gaga a byl největším skokanem roku i ve vyhledávání Google. Čtvrtým místem se může pochlubit hvězda české reklamy mobilního operátora - Chuck Norris.

Mezi Čechy byl největší zájem o Vladimíra Dlouhého. Uživatelé vyhledávali i informace o superstar Anetě Langerové a nejznámějším českém moderátorovi Leoši Marešovi. V kategorii dotazů "jak" vedly dotazy "jak okouzlit Francouzku", "jak volit" a "jak investovat".

Google uvedl na trh přes 70 lokalizovaných služeb

Česká pobočka Googlu byla založena v říjnu 2006, nyní dosáhla s partnerem Centrum Holdings 44procentní podíl na trhu vyhledávání.

Google od otevření pobočky uvedl na český trh více než 70 lokalizovaných služeb pro české uživatele, a to včetně produktů jako Mapy Google, online kancelář Dokumenty Google, Kalendář Google, Překladač Google, video portál YouTube, prohlížeč Google Chrome nebo operační systém Android.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!